Miluju tě, baby. Ale nechci s tebou žít. Proč stále přibývá mingles?

Spolu ale sami 

Married but single, jednoslovně mingle. Tento název označuje partnery, kteří spolu mají plnohodnotný vztah, ale rozhodli se, že nechtějí sdílet jednu domácnost. Nezvyklé? Možná. Ale rozhodně to má své výhody. Mezi mingles často patří ti, kteří se vdávají nebo žení podruhé. Společnou domácnost a všechno, co obnáší spolužití s partnerem, už si vyzkoušeli. Po rozvodu si zařídili svůj nový život a druhý domov a s příchodem nového vztahu už na tom nechtějí nic měnit. Mají rádi svůj prostor a nechtějí se už denně potýkat s drobnostmi, které vztah spíše ubíjejí, než aby ho posilovaly.

Žít po svém

Být mingle pro mnoho žen znamená shodit ze sebe zátěž, která na ně v klasicky uspořádaném vztahu doléhá, co se péče o domácnost týká: uklizeno, navařeno, zajištěný full service. Když jsou ženy samy, neudělají ani takový nepořádek, ani nepotřebují tolik nakupovat a vařit. Když jsou samy doma, udělají si salát, nalijí si sklenku vína a nemusí kolem nikoho běhat. Vlastní domácnost a svůj volný čas si zorganizují podle svého a nikdo je nekritizuje, že něco není hotové, nebo že leží a čtou si knížku. Pro muže být mingle zase znamená více času na mlčení a zabývání se svými vlastními myšlenkami, větší prostor pro jejich koníčky a možnost dělat si věci po svém, aniž by jim do toho neustále někdo mluvil. Win – win situace pro obě strany.

Zachraňujete vztah? Hlavně si nic nevyčítejte a mluvte spolu

elle.cz

Nemusí vědět všechno

Existují ale i páry, které tak žijí bez předchozí negativní zkušenosti. Prostě jen chtějí mít svůj prostor, ať už životní nebo třeba tvůrčí, a upřednostňují s partnerem trávit čas lépe než dohadováním se o tom, kdo po sobě neuklidil talíře do myčky nebo proč se pod gaučem opět válí svlečené ponožky. I ty páry, které jsou sezdané poprvé, vědí, co chtějí a co naopak určitě nechtějí. Mám kamarádku, která se před svým mužem nikdy nechtěla objevit neupravená. Když jsem pak jednou před jejím mužem omylem odhalila, že si depiluje knírek, málem mě zabila pohledem. „Chtěla bych, aby mě vnímal jako žádoucí ženu. Není nutné, aby o mě věděl úplně všechno,“ šeptala mi pak potají v koupelně.

Jsou si vzácnější

Do stavu mingles se má kamarádka s manželem nedopracovali (místo toho se rozvedli, ale na vině nebylo odhalení toho, že má kamarádka jemný knírek). Ale jsou páry, pro které je to, jak před svou polovičkou vypadají a jakým způsobem s ní tráví čas, legitimním důvodem stát se mingles. Nechtějí druhému zevšednět. Chtějí, aby, když se spolu vidí, vypadali hezky, byli upravení, dobře naladění a neřešili malichernosti. Chtějí se vídat, když na to mají náladu a nevybíjet si na druhém svou frustraci, únavu nebo jen prostě to, že nemají náladu. Přejí si, aby každá chvilka, kterou spolu stráví, byla stejně vzácná a výjimečná, jako když se před lety poznávali.

Flirtujte,i když jste ve vztahu. Vyplatí se vám to!

elle.cz

I slavní žijí mingle

Mezi nejznámější propagátory životního stylu mingles patří herečka Cameron Diaz a její manžel Benji Madden. Mají velký dům, v němž každý z manželů obývá jedno křídlo. Mají také oddělené ložnice. Když spolu chtějí být, tráví čas ve společných místnostech domu, když ne, jde si každý po svém. Herečka v jednom z rozhovorů uvedla, že manželské páry by se neměly cítit pod tlakem, aby spaly nebo dokonce žily spolu. „U nás je to tak, že já mám svůj dům, ty máš svůj. Rodinný dům je uprostřed. Já půjdu spát do mého pokoje, tyjdi spát do svého. Jsem s tím v pohodě,“ prozradila, jak to u nich doma funguje. Možná je to proto, že se herečka vdávala po čtyřicítce, a tak už věděla, co od vztahu ne/chce. A možná právě proto je v manželství tak spokojená a šťastná. O manželovi, hudebníkovi ze skupiny Good Charlotte, se už roky vyjadřuje pouze v superlativech. Vzali se roce 2015 a mají spolu dceru Raddix, kterou si pořídili prostřednictvím náhradní matky. Status mingles Cameron a jejímu muži evidentně vyhovuje, protože se jedná o Cameronin nejdelší vztah v životě.

Nechce s vámi navázat vážný vztah? Znamení, podle kterých to poznáte

elle.cz

Mingle je moc? Zkuste spánkový rozvod

Pokud vám myšlenka mingles vztahu připadá lákavá, ale bojíte se, co by na to řekl váš partner nebo vaše okolí, můžete vyzkoušet „soft verzi“. Tou může být tzv. spánkový rozvod. Nemusíte hned měnit adresu trvalého pobytu, stačí změnit pokoj, ve kterém spíte. Svému partnerovi nechte jeden, vy si pro sebe vymezte druhý a zkuste se zpočátku třeba jen několikrát za týden vyspat každý sám. Pokud zjistíte, že je to divné a bez partnera po svém boku se cítíte jako bez ruky, nebude pro vás ani mingle život. V případě, že pocítíte benefity oddělených ložnic, to můžete držet na této úrovni. Přece jen, mingle život vyžaduje i velkou dávku zodpovědnosti. Chce to nepodlehnout iluzi svobodného života a nezapomenout na to, že jste si slíbili být spolu v dobrém i ve zlém.

Dobrou noc a uvidíme se zítra. Proč vyzkoušet spánkový rozvod

elle.cz

Zdroj: Český Rozhlas, iDnes.cz, taleja.com