Louis Vuitton představuje novou řadu pánských slunečných brýlí

Louis Vuitton přichází s novou dynamickou kolekcí slunečních brýlí pro muže: Louis Vuitton Rainbow. Je postavena na snadno rozpoznatelných estetických prvcích a motivech, které známe z pánských kolekcí Louis Vuitton. Duha se stala nosným motivem přehlídky pánské kolekce Louis Vuitton pro sezonu jaro/léto 2019 – byla k vidění na přehlídkovém mole i jako dominantní vizuální metafora, takže je logické, že se objevuje i v kolekci slunečních brýlí. Duha je symbol inkluze. Všechny barvy duhy jsou oslavou diverzity a rozmanitosti, která je i vizí Virgila Abloha: v komunitě Louis Vuitton jsou vítáni všichni. Všichni mohou být součástí nové éry pánské módy.

Kolekce je postavena na dvou základních modelech slunečních brýlí. Oba se inspirovaly klasickou siluetou a nabízejí se v duhové paletě barev. Brýle s hranatými obroučkami jsou v nabídce v černé, barvě velbloudí srsti, červené a žluté barvě. Aviátory se prodávají ve variantě transparentní, modré a oranžové. Z tolika možností a kombinací si vybere každý lichotivý model dle svého vkusu a osobního stylu. Sluneční brýle jsou vyrobeny precizní technikou stříkaného odlévání, díky které mohou být z jednoho kusu transparentního nylonu, kromě kloubků. Oba modely se vyznačují působivým barevným detailem – barevnou gradací směrem od konců stranic. Červená se mění na oranžovou. Oranžová mutuje do žluté. Žlutá se transformuje do zelené. Modrá do fialové. Ale nechybí ani neutrální barevné spektrum – barva velbloudí srsti (béžová), transparentní a černá, které jsou bez barevného gradientu a odkazují na hlavní barevné odstíny, jež Virgil Abloh použil ve své debutové kolekci pro značku Louis Vuitton. Skla šesti variant brýlí jsou černá, aby nejlépe vynikl tvar a barevnost obrouček. Bezbarvá transparentní varianta má stříbrná zrcadlová skla. 

Kloubky jsou vyrobeny stejnou inovativní metodou vstřikování jako obroučky a jsou inspirovány emblematickým zámkem S-Lock, který se již v této podobě objevil na slunečních brýlí Millionaire, které vznikly ve spolupráci Pharrella a Niga v roce 2004. Virgil Abloh složil tomuto legendárnímu modelu slunečních brýlí poctu svým designem, který nese název 1.1 Millionaire a představil se na přehlídce kolekce Louis Vuitton jaro/léto 2019

Ikonické řemeslné know-how v kombinaci s výraznými barvami a dostupností dělá ze slunečních brýlí  Louis Vuitton Rainbow svého druhu milník na cestě značky za budoucností segmentu brýlí. Kolekce je opět univerzálnější, otevřenější a inkluzivnější – a to díky vizi Virgila Abloha, kterou vnáší do estetiky značky Louis Vuitton. 

EBC promo