Vítejte v novém ateliéru návrhářky Zuzany Kubíčkové

 

Dobře si pamatuji, jak jsem se v království jedné z předních českých designérek módy ocitl poprvé. Psal se 15. únor 2015, pršelo a ulice Prahy byly šedivé a nehostinné. Jediným světlým bodem chladného dne bylo otevření nového showroomu „té mladé a talentované Zuzany Kubíčkové“, která sem přesídlila z Jungmannova náměstí. Byl to večírek, jak se patří a prvorepublikový byt praskal ve švech. Dnešním pohledem vám možná představa přeplněného 3+1, kde se o módě mluví tak nahlas, že se musíte překřikovat, amuse bouche se podává z jednoho talíře a skleničky s proseccem se snadno zamíchají, nepřijde vůbec atraktivní. V době předcovidové se přesně taková situace nazývala kvalitní party a ideální společenskou událostí.

Později se z toho stala tradice. Minimálně jednou za půl roku jsem vyrazil na Vinohrady do Mánesovy ulice. Zazvonil na zvonek zeleného činžáku s číslem 84, počkal až se dveře otevřou a vyrazil do prvního patra. Tam už byly dveře většinou otevřené a k překročení prahu ponoukala malá hedvábná pusinka oranžové barvy nalepená těsně pod kukátkem. Veselý polibek, který byl ústředním motivem Zuzaniny podzimní kolekce z roku 2016, pak v interiéru hravě vykukoval také na dalších místech. Byt byl rozdělen na showroom prezentující nejnovější kolekci a dílny, kde vládl kreativní nepořádek. Ty mě samozřejmě zajímaly nejvíc – na stojanech tady totiž viselo to nejzajímavější z minulých kolekcí, na krejčovských pannách vznikaly jedinečné modely na míru a na stole se povalovaly skici a vzorky materiálů pro nadcházející kolekci.

Sezónu za sezónou ale šatů na stěnách přibývalo a zákazníků k Zuzanině spokojenosti jakbysmet. Až se loni v prosinci návrhářka poměrně impulzivně rozhodla prostor vyměnit. „Chtěla jsem do většího a lépe uspořádaného prostoru. Původní ateliér v Mánesce nám byl už nějakou dobu těsný. Výběr a rozhodnutí bylo rychlé, náhodou jsem objevila volný prostor, který mě zaujal. Stěhování proběhlo hned následující měsíc. Zůstat na Vinohradech byla jasná volba, líbí se mi tady,“ prozrazuje Zuzana.

Na nové adrese

Nový ateliér tak najdete jen o pár bloků od toho původního původního. Nárožní dům na adrese Anny Letenské 12 s výhledem na Vinohradskou třídu však nabízí dvakrát tolik místa a dispozičně prý týmu také lépe sedí. „Všechny místnosti jsou více prostorné a průchozí. Vedle přijímacího pokoje máme showroom, na nějž navazuje stříhárna s mým pracovním stolem a na ni šicí dílna. Zázemí je výrazně větší a oproti původnímu ateliéru jsou teď šicí dílna a přípravna, kde stříháme látky, umístěny vedle sebe. To mi ušetří denně několik kilometrů, “ směje se Kubíčková. Autorem návrhu interiéru i vybavení je grafický designér Tomáš Machek, zakladatel kreativního studia Side2, který se Zuzanou dlouhodobě spolupracuje a rovněž stojí za vizuální identitou značek Zuzana Kubíčková i Pop.

Zuzana Kubíčková
Info ikona
Zuzana Kubíčková
Info ikona

 

Jak pandemie ovlivnila módní byznys

Nemůžu si odpustit otázku, co Zuzaně kromě stěhování přinesla pandemie. „Řekla bych, že způsob, kterým funguji – tedy individuální prodej v ateliéru, pandemií nijak zvlášť postižen nebyl. Ale podstatnou část našich zakázek tvoří společenské šaty: večerní, plesové, svatební či jinak výjimečné. Takže jsme o část práce přišli. Shodou okolností ale byla moje loňská kolekce velmi civilní. Jednalo se o mou vizi byznys šatníku a prodejně byla velmi úspěšná. Druhou kolekci uplynulého roku – Leisure Capsule– jsme plánovali už v době covidové a pojali jsme ji jako kombinaci luxusního negližé a malých černých šatů. Modely od jednoduchých pyžámek přecházely přes jemné krajkové topy až k propracovaným večerním šatům. Potvrdilo se mi, že ateliérová tvorba je moje jediný cesta. To znamená, že nechci butik. Chci se vídat s klientkami individuálně a osobně se jim věnovat. Není to pro mě nové, nicméně je to utvrzení, že tato cesta je má budoucnost.“

A dveře nového showroomu, stejně jako ty na původní adrese, jsou otevřené pro všechny. Vítaný je každý, kdo se chce na Zuzaninu práci podívat, uvažuje o modelu na míru, svatebních šatech nebo jednom z kousků nadčasové kolekce Pop. Stačí se předem ohlásit pomocí e-mailu, telefonicky nebo zprávou na Facebooku a domluvit si schůzku.

 

Zuzana Kubíčková
Info ikona
Zuzana Kubíčková
Info ikona

 

Co si Zuzana Kubíčková přeje v novém roce

Na novou kolekci se můžeme podle návrhářky těšit letos v květnu.  A co si Zuzana přeje do nového roku? „Přála bych si, aby se společenský život vrátil do normálu, kdy se budeme moci znovu scházet a abychom byli všichni spokojení. Letos plánujeme představit dvě nové kolekce: jednu Pop a jednu Couture. Pop pravděpodobně uvedeme v ateliéru, zatímco pro Couture bychom rádi uspořádali hezkou, originální show.“ A mně nezbývá než souhlasit. Neumím si totiž představit hezčí oslavu návratu do normálu, než přehlídku Zuzaniných modelů po boku krásné architektury a pořádného davu lidí.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA