Beauty talk s Jennou Lyons

Krása… Jedním z důvodů, proč jsem se začala věnovat módě a proč ji mám tolik ráda, je to, že mi kvůli genetické poruše nerostou řasy a vím, jaké to je, necítit se dobře. I když se říká, že je móda povrchní, to, jak se cítíte, když si nepřipadáte pohledná, rozhodně není.

Nedostatky… Když jsem byla mladší, chybělo mi mnoho zubů a ty, které jsem měla, měly tvar šišek. Také jsem měla vzadu na hlavě velkou pleš a na kůži jizvy, pořád se mi posmívali a nepřipadala jsem si krásná. Když jste malá, lidé, kteří vás mají rádi, vám říkají: „Ach, ty jsi krásná,“ ale když tomu nevěříte, nic to neznamená.

Značka Loveseen… Díky genetické poruše jsem se naučila u druhých dívat hlavně na to, co sama považuji za svůj handicap. Ještě v kanceláři J.Crew jsem si všimla, že ať už chce někdo minimalistický vzhled, nebo full glam, vždy je to o řasách. Ale vzhledem k tomu, že jsem nemohla najít ideální pár – buď byly příliš velké, nehodily se ke mně stylově nebo byly málo přirozené –, musela jsem navrhnout svoje vlastní.

Den začínám… dvěma lžičkami ghí do horké vody, zní to možná nechutně, ale prý je to dobré na trávení. Pak si dám kávu, udělám synovi Beckettovi snídani a vyrazím s mým psem Pepkem na procházku.

Kosmetické tipy… Jedním z mých top produktů je Crème Masque Vernix od značky Biologique Recherche. Namazala bych si s ním celé tělo, kdyby kelímek nebyl tak malý a nestál přes 200 dolarů. Je to pravděpodobně jeden z nejlepších výrobků, které jsem kdy používala. Mám také ráda pleťový krém Tata Harper, sérum od Augustina Badera, masku na spaní na rty Laneige, kterou si dávám každý večer, a samozřejmě přísahám na exfoliant P50 od Biologique Recherche.

Soustředit se v životě na to, proč něco jde, je rozhodně lépe vynaložená energie, než když hledáte důvody, proč by něco jít nemělo.

Make-up… Oblíbila jsem si tónovaný primer od Victoria Beckham by Augustinus Bader, v kabelce nosím krémové oční stíny Merit a korektor Synchro Skin Self-Refreshing Concealer od Shiseida. Z tvářenek mám nejraději ty od Diora nebo Charlotte Tilbury, rtěnky nosím červené, třeba Red Square od NARS anebo SuperStay Vinyl Ink od Maybelline.

Ve sprše… Miluju šampon a kondicionér Ouai, vlasy po nich krásně voní. Na tělo používám Hinoki Body Wash od Wonder Valley. Od této značky mám i tělový olej se stejnou parfemací. Když mám možnost ležet ve vaně, je to pro mě ráj. Zapálím si svíčku, čtu si knihu a do vody nasypu epsomskou sůl. Je to velmi uklidňující.

Relaxuji… se synem. Prostě se mazlíme a odpočíváme. Má rád vědu, nemám ponětí, o čem v polovině případů mluví, ale ráda ho poslouchám.

Pět maličkostí… které mi zaručeně zvednou náladu, jsou svíčky, opravdu pěkné povlečení, čerstvé květiny, pedikúra a cheesecake.

Inspiruje mě… herečka Charlotte Rampling. Líbí se mi na ní, že není tak vypnutá. Myslím, že evropská představa o kráse je tak zajímavá, protože oslavuje to, jak procházíte životem, což ve Spojených státech bohužel tolik neděláme. Třeba taková legendární modelka Inès de La Fressange je taky krásná a stylová, ale pořád vypadá jako ona sama.

Stárnutí… Moje přítelkyně fotografka Cass Bird nedávno do francouzské ELLE fotila Isabellu Rossellini, což je jedna z nejkrásnějších žen, které jsem kdy viděla. Trvala na tom, že se fotky nebudou retušovat. Modelka Lauren Hutton to má stejně, což je opravdu inspirativní. Ale je těžké být v pořadu se skupinou mladých žen, u kterých si říkáte:„Páni, ty jsou krásné,“ a vy přitom vypadáte tak, jak vypadáte. Neříkám, že jsem žádný zásah neudělala, ale snažím se to dělat s co největší grácií a v 55 letech chci vypadat na svůj věk.

Beauty Talk se známými osobnostmi a beauty nadšenci z celého světa vychází v každém vydání ELLE. V tom nejnovějším, červnovém, najdete další beauty zpověď. Objednat si svůj výtisk můžete pohodlně až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Se svými vůněmi dobývá svět. Teď se sám dělí o svá beauty tajemství

elle.cz

Zdroj: autorský rozhovor