Mladý hudební talent Karin Ann: Pojďme ukázat, že jsme jenom lidi

Mohlo by se vám líbit

Seriál Sex ve městě se po letech vrací na obrazovky!

Už se vám stýskalo po Carrie Bradshaw, Charlotte Yorkové a Mirandě Hobbes? Potom pro vás máme skvělé zprávy! Stanice HBO Max dnes potvrdila, že se kultovní seriál vrací v novém revivalu! Podívejte se s námi na jeho teaser a pojďte si přečíst, co o novém projektu všechno víme!
elle.cz

Karin, mluví se o vás jako o novém talentu, který má stále větší ohlas i za hranicemi. Jak tento svůj úspěch vnímáte?

Je to nepopsatelný pocit. Mám pocit, že si ještě ani pořádně neuvědomuji, že se to všechno děje. Na hudbě jsem hodně tvrdě pracovala už dlouho předtím, než mi přinesla úspěch, takže možná i proto mi to hlava ještě úplně nebere. Ale jsem za vše nesmírně vděčná a doufám, že se mi bude dařit i nadále.

 

Jaký podle vás musí být hudebník, aby v dnešní době uspěl?

Myslím si, že dnes, a hlavně mezi mladými lidmi, se cení především upřímnost. Nebát se ukázat, že jsme všichni jenom lidi. Je to asi dané také tím, že žijeme v éře sociálních sítích, kde se každý snaží být perfektní a mladé lidi už to přestává bavit. Hledají někoho, do koho se dokážou vcítit a být sami sebou.

 

Zmiňujete sociální sítě. Jakou roli v úspěchu mladých talentů podle vás dnes hrají?

Obrovský. Dá se na nich nejlépe ukázat něčí osobnost. Myslím si, že lidé už dokážou vycítit, když někdo něco hraje a není tím, kým skutečně je. Nevím, jak to mají ostatní, ale já chci vždycky o umělcích, které sleduji, vědět, kým jsou a jestli se dokážu ztotožnit i s jejich názory.

 

Karin Ann

 

Nedávno jste natočila klip společně s Benem Cristovaem a při té příležitosti jste řekla, že vás pojí společná témata, jako je veganství nebo práva zvířat. Zároveň o své generaci říkáte, že se hodně zajímáte o světové dění a můžete mnoho věcí změnit. Promítáte tyto své životní postoje i do své hudby?

Ve své hudbě se snažím co nejvíce řešit důležitá témata jako například psychiku člověka nebo sociální problémy. Někdy to dělám v metaforách a jindy zase napřímo. Hlavně chci, aby si lidé prostřednictvím mé muziky našli prostor, ve kterém se budou cítit bezpečně.

 

V hudbě obecně se stále častěji odráží lidská frustrace a deprese ze současného dění. I váš singl s názvem i yearn for agony pojednává o temných částech mysli. Proč tomu podle vás tak je?

Jak jsem již nastínila, myslím si, že hlavně mladí lidé mají už po krk masek perfektního života a chtějí vidět něco reálného, v čem se vidí. A nechtějí být sami.

 

Koho berete za své největší hudební vzory?

Poslouchám spoustu interpretů a pořád hledám nové umělce, kteří mi otevírají oči a jsou mi inspirací. Největším vzorem v životě mi ale jsou Queen. Nebáli se být sami sebou i v době svých začátků, kdy nebylo úplně jednoduché se odlišovat. A Freddie byl prostě génius. Dále poslouchám třeba Yungbluda – naučil mě, že v hudbě se dá vyprávět o čemkoliv, i o tématech, který jsou tabu. Nelze nezmínit ani Labrinth, hlavně jeho soundtrack k seriálu Euphoria, což je z velké části produkční album a propojování různých zvuků je tam jednoduše brilantní. A pak tu je Billie Eilish a Finneas. U Billie se mi hodně líbí, že jako žena nezpívá jen o lásce a šťastných věcech a Finneas mě uchvátil melodicky, produkčně a také svými texty.

 

Karin Ann

 

S Billie Eilish vás mimochodem někteří lidí dávají často do souvislosti. Co si o tom myslíte?

Objevila jsem jí před pěti lety. Bylo mi třináct let, jí čerstvých čtrnáct a zrovna začínala. Určitě mi moc pomohlo vidět někoho tak mladého jít si za něčím, co chce, a nebát se u toho být sám sebou. Bez ní bych asi nikdy nenašla sebevědomí jít si za svým snem. Zároveň jsme ze stejné generace a proudu, takže mezi námi určitě nějaké podobnosti jsou. Velmi si jí vážím, ale podle mě už by lidé měli přestat neustále někoho s někým porovnávat a na každého se dívat jako na jedinečnou osobnost. Protože žádné dvě osoby na světě nejsou stejné.

 

Spolupracovala jste s Mattem Schwartzem, který se podílel na albech Yungbluda či Massive Attack. Jak jste se seznámili a jak probíhala vaše spolupráce?

Ke konci srpna loňského roku jsem začala spolupracovat s hudebním labelem BrainZone a oni mi hned řekli, že Matt by se ke mně zvukově hodil a že zrovna spolupracuje s jedním z dalších umělců z vydavatelství. Tak nás hned propojili a naše spolupráce tím byla zahájena. Pro mě je to stále naprosto neuvěřitelné. Matt je člověk, který pracoval na písničkách, které výrazně ovlivnily to, jak se dnes dívám na hudbu. A je nadšený z toho, co dělám. Jsem za to velmi vděčná a doufám, že budeme spolupracovat i nadále.

 

Vydala jste nedávno nový singl a v únoru chystáte své první EP. Jaké jsou vaše další plány na rok 2021?

Turné v Polsku se zpěvačkou Sanah, na kterém mám vystupovat jako předskokanka, se z posledních měsíců loňského roku přesunulo na letošek. Ale stále neznáme přesné termíny. Ostatní plány se budou vyvíjet za pochodu, protože stále nevíme, jak co nám rok 2021 s ohledem na koronavirovou krizi přinese.

Mohlo by se vám líbit

Bláznivá manikúra a barevné crop topy. Trendy nového roku jsou crazy

Znáte kultovní australský seriál devadesátých let Škola zlomených srdcí? Pokud ne, tak své mezery rychle doplňte (dávají ho na Netflixu). Hlavními módními trendy tohoto roku bude móda, jakou nosili jeho představitelé.
elle.cz