Královská tetování: Co zdobí kůži urozeným rebelům?

Princezna Eugenie

Vnučka královny Alžběty II, Princezna Eugenie, poprvé předvedla své subtilní tetování v katedrále svatého Pavla. Stalo se tak během bohoslužby díkůvzdání na oslavu královnina platinového jubilea na trůně. Tetování má tvar jemného elegantního kroužku a je umístěno za levým uchem. Údajně má tento symbol představovat poctu královně Alžbětě.

Lady Amelia Windsor

Lady Amelia Windsor je vzdálenou sestřenicí princů Williama a Harryho. Mladá vévodkyně z Kentu má svůj osobitý styl a nebojí se ho vyjádřit. Její módní styl a sebeprezentace odpovídají spíš fashion influencerce než člence britské monarchie. Typický je pro ni nenucený styl a boho estetika, které jí zaručují status cool módní ikony. Její styl je podtržen řadou tetování. Inkoustem má ozdobená obě svá zápěstí, na levé straně hrudníku dva malé lístky a monochromatického tygra na levé lopatce.

Skutečné Popelky: Čím byly současné šlechtičny, než získaly korunku?

elle.cz

Švédská princezna Sofie

Před svatbou s princem Carlem Philipem, vévodou z Värmlandu, který je čtvrtým následníkem švédského trůnu, pracovala princezna Sofia jako glamour modelka a objevila se také v televizní reality show. Ačkoli věděla, že nově bude její vzhled posuzován poněkud jiným měřítkem než dosud, rozhodla se si všechna svá tetování ponechat. Už dříve odhalila motiv motýla na hrudním koši, drobný obrázek na kotníku a paži a především zářící slunce mezi lopatkami, které nechala hrdě zářit ze šatů v její svatební den.

Princezna Sofie Švédská
Info ikona

Monacká princezna Stéphanie

Stéphanie je nejmladší dcerou pohádkové dvojice - herečky Grace Kelly a knížete Rainiera III. Poté, co Grace Kelly zahynula při autonehodě a mladá princezna byla ve voze s ní, se Stéphanie rozhodla užívat každý den tak, jako by to byl její poslední. S tím souviselo i rozhodnutí pořídit si několik tetování včetně květinového náramku, dvou skákajících delfínů na noze a motivu draka na zádech. „Uvědomila jsem si, jaké jsem měla štěstí, že jsem přežila,“ řekla později Stéphanie v rozhovoru a vysvětlila tím i svou potřebu nechat se tetovat. „Nikdo se ve skutečnosti nesnažil porozumět mně ani mému chování, které jen odráželo mé rozhodnutí užívat si život naplno.“

Bad Girls královských rodin a skandály, které otřásly monarchiemi

elle.cz

Dánský Princ Frederik

Budoucí dánský král svá tetování většinou skrývá pod dobře padnoucím oblekem, ale když vyrazí s královskou rodinou na pláž, jsou vidět v plné kráse. Pravé lýtko mu zdobí žralok, znak elitních potápěčů, kteří provádějí tajné operace pro dánské námořní síly. A o kousek výše se na rameni vyjímá symbol, který představuje jeho námořní přezdívku „Pingo“. Následoval tak příklad svého dědečka, krále Frederika IX., který vládl Dánsku od roku 1947 do své smrti v roce 1972. Bývalý král měl na trupu tetování draků a ptáků. Stejně jako u prince Frederika se vybrané symboly pojily k době, kdy sloužil v dánském námořnictvu.

 

Zdroj: Hellomagazine.com, dailymail.co.uk, tattoodo.com, cafemom.com, Pinterest

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA