Víte, kolik kalorií opravdu vypijete?

Silvestr je za rohem a s ním je každoročně spojeno i alkoholické opojení. To ale samozřejmě nepomáhá vašemu úsilí shodit pár kil. Snědli byste za večer pětkrát roastbeef s oblohou, několik porcí lasagní nebo dvě pizzy? Ne? A co kdybychom vám řekli, že je místo toho vypijete? Schválně, víte, kolik kalorií se skrývá ve vašem oblíbeném alkoholickém nápoji?

Víno

Bílé víno (200 ml) obsahuje v průměru 150 kalorií (lehké suché víno má 126 kalorií a plné sladké víno má 174 kalorií), to je přibližně stejně jako 50g čokolády. To znamená, že pokud si dopřáváte pár skleniček týdně, zkonzumujete tak asi 2000 kalorií navíc za celý měsíc. Červené víno je na tom podobně. Nahraďte ho tedy raději šampaňským nebo prosekem, to je na tom lépe. Klasická sklenička obsahuje kalorií 89 – tu spálíte za 9 minut běhu

Pivo

Taková chlazená dvanáctka je pro mnohé ideou dokonalého večera, ovšem pivní břicho není jen pověra. Půllitr tohoto zlatavého moku obsahuje zhruba 200 kalorií - tedy, je srovnatelný s trojúhelníčkem pizzy. Pokud však vyzkoušíte lehké pivo, plechovka obsahuje jen 55 kalorií. 

Dieta podle Zaca Efrona je neuvěřitelně drsná. Ale ...

elle.cz

Destiláty

Čiré destiláty v sobě skrývají všeobecně méně kalorií než ty tmavé, ale ani tak to s nimi nevypadá dobře. Ačkoliv se říká, že vodka je na dietu lepší než třeba rum, rozdíl není zas tak velký. Pokud si dáte panáka 40% alkoholu, vypijete 96 kalorií, 45% alkohol už má ale 110 kalorií a ten 50% dokonce 123 kalorií. Jedinou opravdu velkou výjimkou je Jägermeister, panák této “medicíny“ má dokonce 155 kalorií.  

Koktejly

Míchané nápoje jsou to největší zlo, které si můžete objednat. Nejen, že obsahují alkohol, ale dost často i přidaný cukr, a ještě džus nebo colu... A jaké tedy je jejich skóre? 

Margarita: 680 kalorií (tedy jako roastbeef s oblohou) 
Cuba Libre86 kalorií (tedy jako jedna máslová sušenka) 
Vodka Soda: 83 kalorií (tedy také máslová sušenka:) 
Piňa Colada: 640 kalorií (tedy jako porce lasagní) 
White Russian425 kalorií (tedy jako střední cibulové kroužky z Burger Kingu) 
Jahodové Daiquiri: 226 kalorií (tedy jako marmeládová kobliha) 
Mojito: 195 kalorií (tedy jako trojúhelníček pizzy) 
Sangria: 173 kalorií (tedy jako čokoládové vajíčko) 
Old Fashioned155 kalorií (tedy jako tři cookies) 
Gin Tonic: 150 kalorií (tedy také jako tři cookies) 

Nejméně kalorické drinky, které si můžete dopřát: lehké pivo nebo víno, rum s dietní kolou, mojito bez cukru nebo klasickou vodku se sodou. 

32 otázek pro Kláru Pokornou, zakladatelku platformy YOGA GANG

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA