9 vět, které nikdy nechcete slyšet od svého kluka

Text: Alžběta Dytrychová

I sebelepší partner může čas od času vyslovit větu, která by ze spánku probudila klidně i Etnu. Je jenom na vás, zda se proměníte v chrlící lávu, nebo se na větu podíváte s odstupem a nadhledem. Vybraly jsme devět „profláknutých“ vět, které se alespoň jednou staly součástí partnerské konverzace. Některé zapípaly na mobilním telefonu, jiné byly vyřknuty z očí do očí. Všechny měly ale společné to, že pěkně zamávaly s ženskými emocemi.

  • „Mimochodem, dneska přijdu z práce později.“

Ať už jste měli domluvenou společnou večeři, nebo jste jenom chtěli strávit večer ve dvou, tento typ zprávy vždycky zamrzí. Člověk sice ví, že práce je důležitá a některé pracovní úkoly nemohou počkat, avšak přece jenom si přejeme, abychom pozdní odpoledne a večery trávili společně.

  • „Zapomněl jsem ti říct, že o víkendu jedeme k mým rodičům.“

Polovina žen by za tuto větu zabíjela, pro druhou absolutně nic neznamená. Pokud je váš vztah s tchyní a tchánem zalitý sluncem, pak si rozhodně můžete pískat.

  • „Ten límeček u košile musíš vyžehlit pečlivěji.“

Ach ty neposedné límečky a stále muchlající se rukávy. Kdo už konečně vymyslí speciální košili, která se nebude muset žehlit?

  • „Co budeme mít k večeři, zlatíčko?“

Víte, co je horšího než tahle věta? To, když ji váš partner vysloví u snídaně! Zatímco vy jste ráda, že máte z krku první chod dne, váš milovaný se nemůže dočkat teplé večeře. Jenže, kdo má stále vymýšlet nové a nové recepty?

9 vet
  • „Dneska jsi namalovaná, viď.“

Na první pohled nevinný kompliment, který se může zvrtnout v pěkně nepříjemnou konfrontaci. Jaká je naše rada? Jako mávnutím proutku zapomeňte na všechny jedovaté poznámky, které už nyní proudí vaší hlavou, a namísto nich poděkujte a dejte svému milému pusu!

  • „Večer jdu s klukama na jedno.“

Je třeba komentáře? Troufáme si tvrdit, že není!

  • „Já jsem ti to říkal.“

Dobře, některé situace pánové ovládají lépe než my. Přiznejme si to, a nebuďme na ně za to naštvané. Příště stačí, když své milé budeme jenom lépe poslouchat.

  • „Kolik ta nová kabelka stála?“

„Lhát, či nelhat? To je to, oč tu běží.“ Všichni víme, že partnerům se lhát nesmí, v tomto případě ale navrhujeme diplomatickou odpověď: „Nestála ani hodně, ani málo.“

  • „Jé, tady jsem byl naposledy se svou ex.“

A je jedno, jestli mluví o restauraci, výletě nebo třeba jediném kině ve městě. Místo, kde byl se svou bejvalkou je jednoduše zapovězené.

Jedno si ale musíme přiznat, ani my nejsme dokonalé, a tak bychom se vůbec nedivily, kdyby i muži měli podobný seznam "ženských vět" :-). 

Na jaké věty jsme zapomněly? Budeme rády, když nás doplníte.

Napsáno pro www.marianne.cz

EBC promo