Bylo vaše setkání s partnerem osudové? Možná je vaším dvojplamenem

Co je to?

Podle teorie dvojplamenů byla na úplném začátku jedna duše rozdělena do dvou vědomí, která sdílí společný osud. Ve chvíli rozdělení tvořila dohromady dokonalý celek, s postupem času si ale vytvořila karmu, kterou si, aby mohla být opět v souladu, musí nejprve odžít, což může trvat i několik životů. Proto je setkání s naším dvojplamenem častokrát velkou výzvou, vytahuje na povrch netušené povahové rysy, staví do cesty překážky, odhaluje naše staré bloky a traumata a přináší s sebou odkládané konfrontace, se kterými je potřeba se vypořádat, abychom dosáhli naplnění společné lásky.

Ve špatnou dobu na správném místě

Nezřídka se stává, že se dvojplameny potkávají v momentě, kdy nemohou být spolu. Nebo musí tento vztah i na několik let opustit, než na něj budou doopravdy připraveni, stejně tak jako není výjimkou, že dvojplameny stráví zbytek svého současného života odděleně a potkají se opět v životech příštích. Jejich pouto trvá ale věčně a tato láska má pro oba milence v důsledku velmi transformační a ozdravný charakter. Svým vývojem totiž každého zvlášť vede v první řadě k posílení sebelásky, sebepřijetí a sebepoznání, a až poté opět cesty dvojplamenů spojuje.

Fenomén soulmate: vážně musíme najít toho pravého/tu pravou?

elle.cz

Společný osud, společný růst

Dvojplamenné spojení s sebou nese kromě obrovského individuálního růstu vztah plný porozumění, podpory, inspirace, radosti a pocitu „návratu domů”. Zároveň je ale vztahem, ve kterém jeden druhému nemilosrdně nastavuje zrcadlo. Náš dvojplamen nám může dát poznat naše špatné vlastnosti, ale také odhalit ty dobré a zvědomit je. Tato reflexe může být různě náročná a příjemná, nadále s ní ale můžeme pracovat. Setkání s naším dvojplamenem posiluje naši intuici, prohlubuje snění a čistí naši karmu a pomáhá nám pochopit vlastní nedokonalost a smrtelnost.

Jak poznám, že je můj dvojplamen?

Klíčem k setkání s lidmi, se kterými můžeme navázat vztah na hlubší úrovni, tzn. s dvojplameny nebo spřízněnými dušemi, je mít především rád sám sebe a pracovat na svém sebepřijetí a autenticitě. Ve skutečnosti nám lásku totiž nikdo jiný, než my sami, dát nemůže. Dáváme ji sami sobě prostřednictvím partnera. Nemá smysl vytvářet si očekávání nebo předpoklady, svůj dvojplamen bezpečně poznáte, jakmile se poprvé střetnete. Meditujte, pozorujte své emoce a vězte, že vše má svůj čas a důvod a snažit se tento běh událostí jakkoliv urychlit vás bude pouze vyčerpávat.

Nejlepší seznamovací aplikace, které budete chtít opravdu použít

elle.cz

Zdroj: mindbodygreen.com, bonology.com, whateveryoudose.com