Na rande sama se sebou? Rozhodně!

Kdy jste naposledy byli sami se sebou?

A tím myslíme jen vy sami. Žádné sociální sítě, žádné rozptýlení, knihy, podcast. Jen vy a vaše hlava a v ní nekonečně mnoho myšlenek. Pokud vás představa samoty děsí, nemusíte odjet hned na měsíc na Bali, abyste poznali sami sebe. Stačí, když si jednou za čas zajdete sami na kafe nebo oběd. Zjistíte, že se není čeho bát, ba naopak. Tímto vás rozhodně nenabádáme, abyste přerušili veškeré kontakty a žili jako poustevník. Jde o to, abyste si v tomto uspěchaném světě našli pár chvil jen sami pro sebe.

Mohlo by se vám líbit

Main character energy: Jak být hlavní postavou ve svém vlastním životě

Podívejte se do zrcadla. Co tam vidíte? Jste ten člověk, kterým jste si přáli jako malé dítě být? Nebo jste na ten sen v tom všem spěchu a shonu zapomněli? Nebo jste nad ním dokonce zlomili hůl? Je čas být hlavní postavou ve svém vlastním životě. Ovládněte main character energy!
elle.cz

Potřeba být o samotě

Buďte jako umělci, kteří také utíkají tvořit mimo civilizaci. Protřídíte si myšlenky a přijdete na věci, na které byste při zaměstnané hlavě nikdy nepřišli. Můžete si malovat svoji budoucnost, cíle a změny, které chcete provést ve svém životě. A hlavně poznáte, kdo doopravdy bez vnějších vlivů jste. Jaký jste člověk ve své podstatě a jaké jsou vaše skutečné touhy a cíle. Budete se díky tomu mezi lidmi cítit sebevědomější a spokojení ve své vlastní kůži. Mnoho lidí nedokáže čas sám se sebou využít správným způsobem. Namísto toho jej tráví neustálým nutkáním sledovat sociální sítě nebo zhlédnout celou sérii seriálu na posezení. Tím si vytváříte pocit, že vlastně sami nejste a nedokážete být. Přitom vy jste tu sami za sebe, celý život. Může to být děsivá představa, ale po počáteční úzkosti vám dojde, že je to přece skvělé.

Mohlo by se vám líbit

Proč si nemohu udržet partnera? Prokletí úspěšných žen

Jste vzdělaná, úspěšná i atraktivní, ale stále si nemůžete udržet vaši drahou polovičku. Kvůli touze po pravé lásce tak střídáte partnery a hledáte ideálního muže, který se popasuje s vaším “prokletím“ v podobě úspěchu. Proč si ženy, jimž se daří v práci, často nejsou schopny udržet vážný vztah?
elle.cz

Na rande? O samotě?

Zkuste si zajít na rande sami se sebou a se vším všudy. Hezky se oblékněte, namalujte, navoňte a užijte si ho dle svých představ. Znáte to, když váš partner obrací oči v sloup, když si chcete skočit do všech butiků, které cestou potkáte? Tohle se vám nemůže stát, když půjdete sami. Dopřejte si to, po čem toužíte. Štěstí neznamená být závislý na druhém člověku a jeho rozhodnutích. Každý by měl být schopen užívat si čas sám.

Sám sobě hrdinou

Pro někoho to bude opravdu těžký krok a bude to chtít hodně přemáhání. Je to vlastně také vystoupení z komfortní zóny, což je cesta, jak vyrůst a objevovat něco krásného, co jen ještě neznáte. Představa často bývá horší, než je skutečně realita. Co vám proběhne hlavou, když vidíte někoho, kdo si sedí sám v kavárně, vychutnává si kávu, croissant a čte si u toho noviny? Já si většinou řeknu, že tohle je můj hrdina. Jen tak být a neohlížet se na ostatní se učím i já sama. Tak co? Budete taky můj hrdina a budete pravidelně chodit na rande o samotě se mnou?

Mohlo by se vám líbit

Aloneliness: potřeba být o samotě. Proč ji všichni tolik pociťujeme?

V dnešním světě nejsme nikdy sami. Přes den obklopeni kolegy, doma rodinou, partnerem nebo spolubydlícími a aby toho nebylo málo, musíme být neustále k zastižení na sociálních sítích. Potřeba být jen sami se sebou je stále nutkavější – a taky nedostupnější.
elle.cz

Zdroj: ELLE.com, Refinery29