Tantrický sex pro začátečníky krok za krokem

Mezi nejznámější vyznavače tantrické jógy v ložnici dle svých slov patřili Sting, Heather Graham, Scarlett Johansson nebo Tom Hanks, i když lze jen hádat, do jaké míry se v jejich případě jednalo o skutečný tantrismus, provázený přísnými pravidly a rituály. Je nad slunce jasné, že mistrem tantrického sexu se člověk nestává přes noc, pojďme se ale podívat na to, jak se takovému zážitku alespoň přiblížit.

1. Udělejte si pohodlí a vymezte dostatek času

Tantrický sex je založen na soustředění. Najděte si proto takové místo, kde vás nemůže nikdo rušit a kde nebudete nikoho rušit vy, protože různé hlasové projevy jsou zde jen k užitku. Vypněte si telefon i domovní zvonek a pokoj, ve kterém možná strávíte několik dalších hodin, ukliďte a zútulněte tak, aby vám v něm bylo co nejpříjemněji.

2. Zaměřte svou pozornost na dýchání

Začněte, společně se svým protějškem, klidně dýchat. Zapomeňte na vše ostatní a vnímejte, jak pracují části těla, kterými dech prochází. Jakmile budete plně soustředěni, zkuste jednotlivé nádechy a výdechy navzájem synchronizovat. Dýchání je základním kamenem tantrického sexu a vede k hlubšímu vzájemnému propojení obou partnerů.

Sexuální novinky a trendy, které nás v roce 2024 vezmou na vrchol

elle.cz

3. Dívejte se druhému do očí

Že oči jsou oknem do duše ví i odborné příručky, které radí, abyste se dívali jeden druhému do očí, konkrétně svým pravým okem do partnerova pravého oka. I když není nutné toto spojení udržet po celou dobu, je dobrou předehrou, jíž se prohlubuje intimita a důvěra a sjednocují energie obou partnerů. Pokud budete potřebovat, můžete si odpočinout a dobu, kterou dívání se do očí vydržíte, protáhnout na 10 až 20 minut postupně.

4. Zapojte všechny smysly

Rozkoš můžeme pociťovat všemi smysly, nejen dotekem. Vytvořte si proto předem takové prostředí, které pomůže vaše smysly zostřit. Postupně vnímejte chuť partnerových polibků, naslouchejte jeho dechu či vzdychům, uvědomte si vůni vašich těl, dívejte se na detaily a křivky vašeho partnera a prociťte vzájemné doteky. Nespěchejte.

Sex jako zrcadlo: Vaše rituály o vás prozradí mnoho

elle.cz

5. Oddalte sex samotný

Věnujte čas předehře. Navzájem se dotýkejte, hlaďte, mazlete, škrábejte, mněte, masírujte, jemně tahejte za vlasy, líbejte, okusujte, cokoliv je vám příjemné. Budete-li vědět, že penetrace není hlavním smyslem této seance, nebudete pod tlakem a lépe se uvolníte. To platí zejména pro ženy, které dostanou dostatek času, aby se opravdu vzrušily.

6. Pozice yab-yum

Sexuální poloha stvořená pro tantrické milování – to je yab-yum neboli pozice lotusu, kdy jeden z partnerů (obvykle muž) sedí se zkříženýma nohama a druhý sedí čelem k němu, na klíně s nohama kolem jeho pasu. Tato pozice umožňuje oční kontakt, objetí i regulaci hloubky průniku partnerova penisu (který ale není nutností). Ten z partnerů, který je nahoře, může nohy ohnout v koleni a sednout si do širokého kleku, je-li to pohodlnější. Tuto polohu můžete navíc zakomponovat do běžného života a praktikovat toto intimní objetí s vaším drahým, kdykoliv máte v soukromí volnou chvilku, oblečení a s cílem se pouze na okamžik propojit a zpřítomnit.

Co je podstatou tantrického milování?

Podstatou je schopnost soustředit se, tedy nechat všechny starosti za dveřmi vaší ložnice a prožívat přítomnost, a zároveň umění vcítit se do druhého člověka natolik, že se jeho potěšení stane naším potěšením. Zároveň nás učí, že samotná cesta může být cíl a snímá tak ze samotného pohlavního styku tíhu předsudků a očekávání a obrací naši pozornost zpět k pocitu důvěry a porozumění, a může tak mít pozitivní dopad i na ostatní sféry našeho života.

Triky z porna, které v posteli opravdu fungují

elle.cz

Zdroj: healthline.com, wellandgood.com, businessinsider.com, tantra.cz