5 pádných důvodů, proč mít sex ráno i večer. A možná i v poledne!

Zvedne vám náladu

Je jasné, že v dlouhodobém vztahu vášeň postupem času opadá. Sex je sice stále dostupný, což je sice pohodlné, ale trochu nudné. Právě neplánované „rychlovky“, třeba v kuchyni při vaření nebo před odchodem na pracovní večeři jsou tím pravým kořením, které vás přenese do jiné dimenze. Zvlášť, pokud nečekanou akci zinscenujete vy sama!

Zvýší vám sebevědomí

Čím kratší, tím intenzivnější. A taky mnohem zábavnější. Pokud holdujete dlouhému a něžnému sexu, je celkem pochopitelné, že si ho nebudete dopřávat tak často, jako ten rychlý a vášnivý. Kvantita je přitom nesmírně důležitá! Právě pravidelný sex je totiž klíčem ke štěstí. A konkrétní počty? Ze studie publikované v odborném časopise Social Psychological and Personality Science vyplývá, že ideální je mít sex jednou týdně!

Tantrický sex pro začátečníky krok za krokem: 6 tipů, jak ho ovládnout

elle.cz

Ochrání vás před chřipkou

A když k tomu dojde dvakrát, nestane se vůbec nic. Naopak! Právě při pravidelném sexu se vám totiž razantně zvyšuje hladina imunoglobulinu A, který chrání vaše tělo před nachlazením a chřipkou. Alespoň jeden orgasmus týdně má pozitivní vliv i na váš vzhled. Vyplavuje se při něm totiž přírodní steroid DHEA, známý jako hormon proti stárnutí, který pomáhá udržovat tělo v dokonalé kondici. Znáte snad lepší elixír mládí?

Učiní vás přitažlivější

S jídlem roste chuť. A nejen ta vaše. Při vyšší sexuální aktivitě vyplavuje tělo více feromonů, které opačné pohlaví nutí zbystřit a zajímat se. Platí to nejen pro vašeho vlastního partnera, v jehož očích budete rázem daleko víc přitažlivější, ale i pro všechny ostatní muže, které ten den potkáte. A byť jste zadaná a zcela jistě i věrná, fakt, že se za vámi budou pánové na ulici otáčet, vás určitě potěší.

Předstíráte orgasmus? Škodíte své pleti i sebevědomí

elle.cz

Zatočí se stresem

Sex je navíc dokonalou metodou, která vás v mžiku dokáže zbavit stresu. To potvrzuje i studie publikovaná v časopise Psychosomatic Medicine, z níž vyplývá, že právě vzájemná milostná interakce vrací rozbouřené hormony zpět do normálního rozmezí. Dá se říct, že rychlý a vášnivý sex je lepší než kdejaké antidepresivum. Koneckonců, jak řekl režisér Woody Allen: „Sex je největší legrace bez smíchu, kterou jsem kdy zažil.“

 

Stud stranou: sexuální polohy, ve kterých budete vypadat božsky

elle.cz

Zdroje: Psychosomatic Medicine, Social Psychological and Personality Science, simplypsychology.com