Jak nastartovat touhu? Mluvte o svých fantaziích a sdílejte emoce

Jahody, chřest a zázvor

Sázkou na jistotu je zahrnout do jídelníčku potraviny známé jako přírodní afrodiziaka. Zkuste třeba jahody, čokoládu, chřest nebo mořské plody. Schopnost povzbudit milostnou aktivitu mají i některé druhy koření, třeba bazalka, hřebíček, anýz, vanilka nebo koriandr. Ukrývají totiž éterické oleje, které lehce omámí mysl a zároveň povzbudí smysly. Jedním z nejspolehlivějších „povzbuzovačů“ touhy je i obyčejný zázvor!

Cesta k lepšímu sexu: Buďte kreativní a iniciativní

elle.cz

Pospěte si o hodinu déle

Nedostatek spánku je jedním z největších zabijáků sexu. Kromě únavy a kruhů pod očima s sebou totiž špatné spaní nese také pokles hormonu testosteronu, který bývá spojován se sexuální touhou. To potvrzuje i studie z chicagské univerzity, z níž vyplynulo, že mladí muži, kteří spali méně než pět hodin denně, vykazovali až o 15% nižší hodnoty testosteronu, než ti, kteří si pospali o něco déle.

Zvolili jste správnou polohu?

Věřte, nebo ne, ale důležitá je i poloha, v níž spíte. Ideální je taková, kdy ležíte na břiše, s rukama nataženýma nad hlavou. Samotný popis sice nepůsobí zrovna pohodlně, jenže právě rozložení těla při usínání údajně podporuje sny se sexuálním podtextem. Podle vědců z Hongkongu je nárůst erotických myšlenek způsoben tím, že těm, kdo spí na břiše, proudí méně kyslíku do mozku. Myšlenky se pak transformují do „lechtivých“ snů. A znáte snad  něco lepšího, co po ránu zintenzivní vaši chuť na intimnosti?

Velký návrat líbání & proč bychom na něj neměli zapomínat

elle.cz

Zdokonalujte se a rozvíjejte

Psychologové tomu říkají sebe-expanze. Rozvíjet se, experimentovat a zdokonalovat se přitom můžete i v sexuálním životě. Způsobů, jak to uvést do praxe je celá řada: erotické hračky, převleky a sex kdekoliv jinde než doma. Cíl je jasný: oddat se fantazii, rozšířit si obzory a nedat šanci monotónnosti. Stereotyp je totiž tím nejhorším, co vás může ve vztahu i v ložnici potkat.

Klíčem je komunikace

Zdá se to jako malichernost, ale i společná komunikace je v ložnici nesmírně důležitá. Bylo totiž prokázáno, že neschopnost mluvit o intimních tématech zdvojnásobuje pravděpodobnost, že ztratíte o sex zájem. „Mnoho párů spolu vůbec nekomunikuje a skončí to tak, že spolu nespí,“ zmiňuje se profesorka Cynthia Graham z britské univerzity v Southamptonu. Podle ní může otevřená komunikace vést k nastartování „líného“ libida. 

5 pádných důvodů, proč mít sex ráno i večer. A možná i v poledne!

elle.cz

Zdroje: simplypsychology.com, nzherald.co.nz, jamanetwork.com