Jste nespokojení v práci? Na vině může být špatný sex!

Sex jako životabudič

Když je vám těžko a cítíte smutek podvědomě prahnete po čokoládě, sklence vína nebo vlídné partnerově náruči. Tělesný kontakt má totiž pro člověka doslova blahodárné účinky. Ne nadarmo se říká, že klíčem ke šťastnému životu je obyčejné pohlazení či objetí.Za všelék je považován taky sex. Zlepšuje imunitu, spánek, zbavuje vás stresu i bolesti hlavy a podporuje funkci srdce a cév. Odborníci z Oregonské univerzity navíc podotýkají, že se můžete promilovat až ke zjištění, že vás baví nejen život, ale i vaše práce. Svou teorii uveřejnili v magazínu Journal of Management s tím, že milování má přímý vliv na spokojenost v práci a že zdravý spokojený život přímo souvisí s pracovní výkonností i s pocitem, jaký si z práce každý den odnášíte. Sledovali přitom téměř 160 vdaných žen a ženatých mužů, kteří si po několik týdnů zaznamenávali frekvenci svých ložnicových hrátek a vedli si poznámky o tom, jak se jim doma, ale i v práci vede.

Syndrom zlomeného srdce: Není to jen nesnesitelná bolest rozchodu

elle.cz

Ten správný milostný doping

Vyšlo najevo, že ti, kteří si pravidelně dopřávají sex, jsou následující den v mnohem větší psychické pohodě, práci zvládají rychleji a mnohem efektivněji. Nevyhledávají hádky, konflikty a jsou celkově daleko uvolněnější a příjemnější na své kolegy. Není to přitom nic až tak nepochopitelného. Milování má totiž přímý vliv na kvalitu spánku a celkovou odolnost těla, což se bezpochyby promítne i na pracovní výkonnosti. „Zároveň může být určitým způsobem relaxace, která, co si budeme povídat, vždy vede k psychické pohodě a tím pádem i k větší produktivitě,“ zmiňuje se britská expertka na vztahy Tracey Cox. Navíc látky uvolněné během orgasmu – dopamin, oxytocin nebo serotonin – snižují hladinu stresu v těle, a to je samo o sobě pro organismus dobré. Z toho úžasného stavu radosti, blaženosti a štěstí, který se dostaví večer, tak můžete těžit i ráno. A možná i během odpoledne.

Bloody Mary: je sex během menstruace no go, nebo větší rozkoš?

elle.cz

Workoholismus? Ne, díky!

Je pochopitelné, že spokojenost v práci závisí na mnoha dalších faktorech, nejen na pravidelném sexu. Důležitá je motivace, platové ohodnocení, vztahy s kolegy a nadřízenými, celkový rozvoj a samozřejmě i možnost kariérního postupu. Bez optimismu, nadšení a pozitivního pohledu na věc vás ale nikdy nikdo nepovýší. Tak milostné hrátky neodmítejte, právě díky nim se zbavíte přebytečného stresu a hodíte se takzvaně „do pohody“. Nebojte se, workoholik se z vás rozhodně nestane. Lidem, kteří mají dobrý a kvalitní sex se tento fenomén totiž obloukem vyhýbá. Má to celkem jasné vysvětlení, kdo by taky trávil přesčasy v práci, když ho doma čekají daleko příjemnější chvilky. A v tomto ohledu nelžou ani čísla. Ta totiž potvrzují, že sklony k přepracování mají právě lidé s neuspokojivým sexuálním životem. Studie německé univerzity z Göttingenu například prokázala, že více než 35% těch, kteří žijí single a sexu se vyhýbají, snaží se být v zaměstnání o to víc produktivní. Vynahrazovat si sex usilovnější prací však rozhodně není správná cesta.

5 největších mýtů v sexu, které vám mohou zničit vztah

elle.cz

Zdroj: psychologytoday.com, forbes.com