Kam se vydat během adventu?

První adventní neděle je již za námi, což znamená, že do Vánoc zbývají necelé tři týdny. Pokud jste vánoční nadšenci stejně jako já, asi jste teď v duchu zapištěli tónem, za který by se nemusela stydět ani patnáctiletá školačka. Už od listopadu, dobře, přiznávám se, od října, si doma pouštím koledy, každý večer rozsvěcím všemožná světýlka a pálím jednu svíčku s nápisem hygge za druhou. V období Vánoc jsem nějakým záhadným způsobem rozněžnělá, a i přesto, že mi je neustále zima, mám úsměv na rtech (pokud mi samozřejmě zrovna nedrkotají zuby). Rovněž se vydávám na vánoční trhy v Česku, abych nasála tu pravou  atmosféru. Světýlka, třpytivé hvězdičky, Ježíšek v betlémě, koledy a samozřejmě svařák mi dávají pocit, že je vše tak, jak má být.

Vánoční trhy se konají ve spoustě velkých měst. Většinou proto můj každoroční prosinec vypadá tak, že objíždím ty nejhezčí a užívám pořádnou vánoční atmosféru. Zkuste se tam i ubytovat, abyste si ten svařák večer mohli dát a nemuseli řešit odvoz zpět domů. Jaká místa by vám mohla být útočištěm?

Amazing Places

Praha

Samozřejmě že Praha na seznamu nejkrásnějších adventních trhů nesmí chybět. Občas, jen když jdu z práce, vezmu to cestou přes Příkopy směrem na Staroměstské náměstí, abych se mohla pokochat perfektně nazdobeným stromečkem, který v pravidelných intervalech předvádí svou dokonalou světelnou show za doprovodu vánočních koled. Pokud to máte stejně, rezervujte si noc v hotelu, a to i přesto, že jste třeba Pražáci. A jeden z nejhezčích pohledů na Prahu vám umožní Tower Suite v Hotelu Paříž Praha hned vedle Prašné brány. Secesní prvky, křišťálové lustry  a oslnivý interiér v době Vánoc vypadá zkrátka pohádkově. Po procházce Prahou budete jistě vymrzlí, zajděte se proto zahřát do prvorepublikové kavárny Café de Paris. Odpoledne se tu podává jak jinak než svařené víno a k němu nesmí chybět něco malého na zub, třeba v podobě domácích lineckých koleček a čerstvě upečených perníčků. Jejich vůně se krásně line celým prostorem. Pokud by ve vás ani toto nenavodilo tu pravou vánoční atmosféru, české koledy znějící z reproduktorů vás už nenechají na pochybách, že Vánoce jsou za dveřmi.

Amazing Places
cara
Amazing Places

Český Krumlov

Nikdo asi nebude diskutovat, že Český Krumlov je kouzelný za jakéhokoli počasí. V zimě ale jako kdyby vánoční skřítci posypali celé město cukrovou vatou a proměnili ho v jednu velkou pohádku. Město je o adventu narvané k prasknutí, takže rozhodně nedoporučuji pro vánoční grinche. Pokud k těmto lidem ale nepatříte, rozhodně si sem udělejte výlet a užijte si rovnou celý víkend. A jako útočiště vám může posloužit malý rodinný hotel Monastery Garden. Najdete ho hned vedle brány do klášterní zahrady, pár kroků od krumlovského zámku. Majitelé dlouhé roky žili v zahraničí a pro své budoucí ubytování sbírali inspiraci po celém světě. O tom, že narazili jen na to nejlepší, se tu můžete přesvědčit na každém kroku. V Monastery Garden nenajdete dva pokoje stejné. Mísí se tu extravagantní tapety s egyptskou bavlnou v kombinaci designových doplňků. Zní to bláznivě, ale prostory jsou neuvěřitelně útulné a příjemné. Stejně jako přístup majitelů a celého personálu. Ráno nespěchejte a užijte si naplno pohodlnou postel a hřejivé peřiny. Odpoledne si dejte něco dobrého k snědku, začtěte se do knížky a po setmění vyrazte do nasvíceného města mrknout na stromeček a ochutnat vánoční cukroví.

Amazing Places
cara
Amazing Places

Brno

Kdo miluje Brno, bude milovat i vánoční trhy ve městě. Tento rok se konají hned na čtyřech náměstích, což znamená, že můžete ochutnat svařák, grog nebo perníčky od většího množství stánkařů. To je sen! K Vánocům tohle všechno patří, tak si nedělejte těžkou hlavu z toho, že jste přetáhli svůj denní příjem cukru. Do nového roku to nemá cenu řešit, od toho tu jsou novoroční předsevzetí, ne? Až si naplno užijete vánoční atmosféru na Zelňáku nebo třeba na náměstí Svobody – vedle stánkařů tu během Vánoc vystupuje i řada lokálních umělců –, přesuňte se do klidnějšího prostředí. Jen pár kilometrů za Brno do Hotelu Victory. Kdo by si nechtěl v tom vánočním shonu trochu odpočinout a nabrat síly na návštěvy všech členů rodiny během Svátků? To vám zajistí třeba thajská masáž od rodilých Thajek nebo rovnou relaxace v thajských lázních. Nezapomeňte si také udělat rezervaci do Signature restaurace, vaří tu špičkově. Teď před Vánoci ještě stihnete nedělní brunch konaný vždy jednou do měsíce. Tentokrát myslí i na děti, nachystali pro ně program ve formě pečení cukroví nebo vyrábění vánočních dekorací.

Amazing Places
cara
Amazing Places

Olomouc

Víte, co mám na Olomouci nejraději? To, jak je centrum města malé a roztomilé. Přes léto je vylidněné, tisíce studentů opouští kampusy a vydávají se vstříc horkému létu. V zimě je tu ale lidí tak akorát. Ještě než odjedou školáci ujídat cukroví do svých rodných domovin, brouzdají se městem a popíjejí horké punče. Dolní náměstí se zároveň promění v ledové kluziště, kde si můžete půjčit brusle a předvést své krasobruslařské umění. Nevyplatí se sem jet jen na skok, tak tu rovnou i přespěte. A tentokrát byste mohli zkusit lehce netradiční ubytování – Long Story Short Hostel & Café. Nepředstavujte si klasický hostel s rezavými palandami a koupelnami, do kterých by se bál vkročit i ten nejodvážnější dobrodruh. V Long Story Short nabírá slovo hostel úplně jiné rozměry. Ubytovat se můžete jak v soukromých a poměrově k hotelům nadstandardně zařízeném pokoji, nebo ve sdílených pokojích, kde bude mít stejně každý svůj koutek soukromí. Koupelny jsou sice společné (přesto samozřejmě rozdělené na dámské a pánské), ale perfektně čisté. Navíc zde i výborně vaří. Ráno vás probudí vůně čerstvé kávy a teplých croissantů, večer si naopak pochutnáte na moderní kuchyni včetně výtečně připravovaných drinků.

Amazing Places
cara
Amazing Places

Plzeň

Ti, co navštívili adventní trhy v Plzni, vědí, že se na ně vyplatí zajet. Každoročně je v předvánočním období náměstí Republiky zaplněno stánkaři s tradičními vánočními specialitami a domácí řemeslnou výrobou. Děti jistě potěší pohled na vánoční betlém s ovcemi a oslíkem, těsně před Štědrým dnem se tu chystá živý betlém včetně Ježíška. Vy zase můžete nasát atmosféru Vánoc během koncertů, jež město pravidelně pořádá. Pokud jste v sobě doposud neobjevili vánočního nadšence, počkejte si na hromadné zpívání koled. Tomu už se nevyhnete. V Plzni jsme zatím moc „amazing míst“ sice nenašli, ale půl hodiny autem od města se můžete ubytovat v útulném penzionu Angusfarm, který je vyhlášený svou restaurací. Je to ráj všech milovníků steaků. Denně připravují čerstvá jídla ze sezonních surovin od lokálních dodavatelů. K tomu si můžete posedět v nově otevřeném vinném sklípku, kde ani řízená degustace vín a šampaňského není problém. Nebojte se, samozřejmě že teď před Vánoci vám udělají i svařené víno nebo horký punč.

Amazing Places
cara
Amazing Places

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA