REKLAMA

Klára Pokorná představuje trendy ve světě sportu

REKLAMA

Na první pohled si to možná vzpomenete na onu dívku, která měla hezký a kvalitní sportovní set sladěného croptopu, mikiny a legín v cool barvě, a k tomu nádhernou postavu a vysportovaný zadek. Ovšem když se zamyslíte nad tím, o co nám ve sportu jde, proč vůbec cvičíme, běháme, dřepujeme a zvedáme činky, nemělo by to být jen o výsledcích – kolik zhubneme tuku a nabereme svalů, abychom pak v parádních oblečcích vypadali stejně dobře, jako ony dokonalé holky na Instagramu. Věřím, že čím dál tím více lidí sportuje proto, že je to reálně baví. Užívají si pocit po splněném tréninku a chtějí se cítit dobře ve svém těle a silní v celém životě. Proto by měla být cílem pohybu optimalizace výkonu uzpůsobená přímo pro nás, naše tělo a podmínky, které se nám zrovna naskytnou. 

A od toho se odvíjejí trendy… takže jaké jsou?

 

Klára Pokorná
Info ikona

 

Cvičte kdykoli a odkudkoli

Jste zavření doma, ven můžete jen omezeně a jak to vypadá ve fitku jste už skoro zapomněli? To ale určitě neznamená, že byste se měli vykašlat na sport a pohyb obecně. Běhat můžete úplně kdekoliv a nepotřebujete k tomu vůbec nic, to je pravda. A je super, že i díky lockdownu začalo takhle sportovat plno lidí. Ale na druhou stranu ani běhání není pro každého, a jestli jste zvyklí na skupinové lekce v gymu nebo funkční trénink pod vedením trenéra, mám pro vás dobro zprávu – ani vy se toho nemusíte vzdát! 

Existuje spousta způsobů, jak cvičit z domova, ale mít u toho stejný zážitek, jako jste byli zvyklí donedávna. Můžete si vybrat ze všech možných platforem, které nabízejí sporty, na které si jen vzpomenete. Zároveň hodně trenérů cvičí pravidelně online díky livestreamům, do kterých se může zapojit úplně každý. 

Já sama vás do té doby, než se potkáme zas offline, přivítám moc ráda buď u sebe na Instagramu, nebo na stránce Train YogaGang

Tam dostanete na výběr z více než stovky lekcí jógy, silového tréninku, Mui – Tai, BJJ bojového umění, HIIT workoutů, ale i meditace a uvolňujících protahovacích videí. Nechybí ani video-recepty našich oblíbených pokrmů, které si zvládne uvařit úplně každý! Stačí si zřídit členství a přidat se k nám do YogaGang komunity, ve které týmový duch nechybí ani online! 

 

Klára Pokorná
Info ikona

 

Trackujte si svou cestu

S aplikacemi, které nabízejí zaznamenávaní si sportovních úspěchů, se doslova roztrhl pytel. Prakticky pak můžete mít na každý sport jednu, nebo klidně třeba pět. Každá má něco navíc a něco jiného jí zase chybí. Já sama se v tom trochu ztrácím, ale doporučuji vybrat si jednu, která splní všechny vaše hlavní požadavky

Chodíte běhat a chcete vidět kolik jste uběhli, jakým tempem, a kolik kalorií jste u toho spálili? Pak máte na výběr z mnoha možností, a je důležité se jimi nechat zmást. Prostě vyzkoušejte, která se vám bude zdát nejsympatičtější na první pohled, otestujte ji, a jestli vám nebude vyhovovat, vyměňte ji za jinou. 

Já osobně zrovna na běhání doporučuju Nike Training Club App pro Apple i Android, která je jednouchá na orientaci, vidím v ní všechno, co potřebuju hned a přehledně. Dokonce nabízí i velké spektrum guided runs, které vám určitě můžou usnadnit cestu, pokud s běháním začínáte, nebo jste si vytyčili konkrétní cíl, kterého chcete dosáhnout. 

K zaznamenávání dat vám ještě lépe může posloužit chytré zařízení, jako jsou třeba hodinky. Poskytnou vám přesnější informace o tom, kolik denně nachodíte, jaký je váš výdej, jaký máte při sportu tep a zapíšou i tréninky, které byste jinak do aplikace museli zadávat dost složitě. Pro jaké se rozhodnete, je zase na vás a vašich preferencích, a je nejlepší se při výběru poradit s někým, kdo vám podá přesné informace, co které hodinky umí.

 

Klára Pokorná
Info ikona

 

Sdílejte se světem

Žijeme ve dvacátém prvním století a už nám všem asi došlo, že co není na Instagramu, jako by pomalu ani nebylo. To samozřejmě přeháním, a mimochodem, pokud jde o optimalizaci našeho výkonu nejen ve sportu, určitě by občas pomohlo se od obrazovky mobilu a počítače na chvíli odlepit. Když si tedy právě v takovou chvíli jdete zacvičit, proběhnout, nebo třeba projet na kole, chcete se o to pak podělit s ostatními. Ať už to jsou vaši kamarádi, followeři, nebo třeba další členové z gangu, sdílejte s nimi tréninky a úspěchy, které jste dokázali. Já sama miluju sledovat, jak lidé kolem mě cvičí, jak se zlepšují v provazu nebo stoji na hlavě, poznávám díky sociálním sítím nové sporty a nechávám se inspirovat, kam se i já mohu dál posouvat. 

Takhle jsem vlastně začala se surfováním, viděla jsem holky surfařky online. Obdivovala jsem, jak ladně vypadají a v jak krásném prostředí jsou, že jsem to musela hned zkusit. Ani zdaleka moje pohyby tak ladné a cool nebyly, ale nepřestávala jsem se učit a bojovat. No a teď i já motivuju ostatní začít a nevzdávat se, když vám něco nejde. To mě na tom baví ze všeho nejvíc! 

Pro milovníky aplikací, zkuste Stravu, která zaznamenává jednak váš trénink, vyhodnocuje progres a propojuje její uživatele, takže můžete sdílet, nechat se inspirovat a vzájemně se podporovat.

Ve výčtu trendů bych mohla pokračovat ještě dlouho, a to nejen v oblasti sportu … Proč se teď všichni stěhují na Vinohrady, do Karlína nebo na Letnou? Proč všichni najednou začali pít filtrovanou kávu, vyrábět si doma kombuchu, pěstovat monstery a kupovat kváskový chleba? Rozhodně jednak proto, že jde o zdravější variantu, lípé to vypadá nebo nám to zkrátka dělá radost… Ale neopomenutelným důvodem je i to, že se to stalo novým trendem. Najednou to vidíme u všech kolem nás a logicky to chceme taky, začneme se o tom bavit, a rozjede se kolotoč, protože i my tím ovlivníme spoustu dalších lidí. Na závěr, ale pamatujte, že, jak v životě, tak v tréninku, ať děláte co děláte, musí vás to bavit! A vsadím se, že pak budete trendy víc, než se vám kdy mohlo zdát!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA