Molekuly života: Lék pro tělo i přetíženou mysl?

Trápíte se stresem, špatnou životosprávou a denně zanášíte své tělo toxickými látkami i myšlenkami. Organizmus dlouhodobě odolává, ale ve většině případů nakonec podlehne – objeví se deprese, nespavost, migrény, zhoršené zažívání nebo dokonce propukne autoimunitní onemocnění. Říká se, že nemoc je řeč těla a stav mysli odráží stav těla. V případě těchto synteticky vytvořených nemocí to platí beze zbytku. Než začnete obíhat ordinace lékařů a léčit následky místo příčin, zkuste se zamyslet nad tím, co vás v poslední době štvalo, unavovalo, deprimovalo, či co vám naopak chybělo.

Pomoct vám mohou i molekuly života. Podle názvu se může zdát, že se jedná o nejnovější produkt z laboratoře. Není tomu tak. Naopak se jedná o čistě přírodní látky, jinak také nazývané flavonoidy. Flavonoidy jsou biodynamické látky obsažené ve spoustě léků na autoimunitní onemocnění, chronická onemocnění, nebo psychické a neurologické problémy, které byly v těle vytvořené synteticky. Tyto velmi silné přírodní antioxidanty se přitom nacházejí přirozeně v různých rostlinách a plodech.

Nejnovější hit na pomezí zdraví a krásy: Proč užívat tekutý chlorofyl?

elle.cz

Známé jsou především ty obsažené v červeném víně, aronii, borůvkách, malinách, rajčatech, kakau, šalvěji lékařské, levanduli chodouňské, ginkgo bilobě a mnohých dalších. Když si tedy dáte večer sklenku červeného vína, máte skvělou omluvu, že pracujete na svém zdraví. V borůvkách se zase nachází flavonoid rutin. Ten je součástí léku ascorutin, podávaného dokonce v nemocnicích na cévní obtíže. Wikipedie udává, že v závislosti na míře závažnosti problémů mohou pacientydíky rutinu už po dvou dnech přestat bolet nohy. Levandule chodouňská je zase deklarována jako přírodní antidepresivum a booster imunity.

Molekuly života jsou díky svému rostlinnému původu bezpečné a nevzniká na nich závislost, tak jako na jiných lécích, zejména pak antidepresivech. Nemají stanovenou horní hranici doporučené denní dávky a v těle se nehromadí. Nejsou ale určené pouze k napravování škod, ale i jako prevence, abyste je nikdy řešit nemuseli. Prospěšné jsou jak pro ty, kteří v rámci celostní léčby začali řešit své potíže, i pro ty, kteří jsou zdraví, ale třeba pod velkým pracovním nebo osobním tlakem jako třeba manažeři, učitelky, lékaři a další psychicky a fyzicky náročné profese.

 

Zdroj: Wikipedia Commons, levanduloveudoli.cz, ne-io.com, nataliegroulikova.cz