Nejste i vy sapiosexuální?

 

Sapiosexualita se může na první pohled zdát jako krkolomné slovo, které nedává smysl. Pojďme se na něj podívat z jazykového hlediska a rozložit si ho na dva samostatné pojmy. Sapio - z latinského slova sapiens, jež v překladu znamená moudrý, inteligentní a sexualis - v překladu sexuální, pohlavní. 

Pamatujete, jak před lety o našem tehdejším premiérovi Jiřím Paroubkovi prohlásila jeho žena Petra, že nejvíc sexy na tomto muži je právě mozek? Sapiosexuál je tedy osoba, kterou přitahuje a vzrušuje inteligence. Fyzické sexuální atributy pro ni nejsou to hlavní, co v partnerovi hledá. Sapiosexuála nesvedete svým vypracovaným tělem nebo dokonalými vlasy a krásnýma očima, do postele ho dostanete zejména svojí sečtělostí, bystrostí a inteligencí. 

 

Mohlo by se vám líbit

Proč nás sexuální výchova neučí nic o ženském orgasmu?

Od útlého věku jsme vedeni k tomu, že sex končí jediným možný způsobem. Ejakulací! Ale co ženská slast? Na koho si ukázat? A co je třeba pro nápravu? Sledujte velkou výpravu za tím, kde se v sexuální výchově ztratil ženský orgasmus.
elle.cz

Je však otázkou, zda je opravdu sapiosexualita jako taková samostatnou sexuální orientací a spadá pod tzv. LGBTQI+. Proč? Někteří odborníci se domnívají, že lidé, pokud mluvíme o heterosexuálech, kteří se identifikují jako sapiosexuálové, nejsou pro svojí „orientaci” marginalizováni. Zkrátka za sapiosexualitu vás nikdo šikanovat, zesměšňovat a upírat vám základní lidská práva nebude. Nicméně tato diskuze není zcela jasná, neboť sapiosexuál může být kdokoliv bez závislosti na svojí sexuální orientaci - heterosexuál, homosexuál nebo bisexuál, ale i nebinární osoba.

Nálepky a škatulky jsou ve finále dobré především pro to, abyste svoji sexualitu, ať už je jakákoliv, s láskou a sebevědomím přijali. Pokud vám k větší sebejistotě pomůže nazývat se sapiosexuálem, s chutí do toho! Pořád si nejste jisti, zda jste jedním z těch, kteří sexuálně prahnou především po inteligenci? Atributy níže vám to pomohou snadněji rozklíčovat.

Jaké jsou hlavní znaky sapiosexuálních osob?

  1. Více než vzhled nebo osobnost vás přitahuje inteligence potenciálního partnera.
  2. Vzrušují vás intelektuální a fakticky obohacující konverzace.
  3. Než vůbec začnete myslet na sex, musíte mít s dotyčným/dotyčnou chytrou debatu.
  4. Intelektuální jiskra je pro vás důležitější než emoční jiskra.
Mohlo by se vám líbit

Co znamenají vaše erotické sny?

Existuje mnoho lidí, kteří věří, že sny mají hlubší význam. Mohou představovat nedotčené emoce či skryté touhy, které se snaží dostat na povrch. O čem se vám zdálo včera v noci? Byla v tom romantika či dokonce čistá vášeň? A vystupoval ve vaší noční avantýře někdo z vašich známých? Přečtěte si, co by to mohlo znamenat...
elle.cz