We're Next! Zúčastněte se unikátní módní show

WE’RE NEXT (WRN) je unikátní módní show, pořádaná již čtvrtým rokem občanským sdružením O. S. OPEN z. s. prezentující studenty pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové (UMPRUM) a studenty prestižní Royal Academy of Fine Arts v Antverpách. Letošní ročník přehlídek mezinárodní studentské tvorby módního designu s motivem WRN  proběhne ve čtvrtek 12. září 2019 v prostorách divadla X10 v centru Prahy. WE’RE NEXT je reakcí na systém světa módy, kterému vévodí trendy exkluzivity. Projekt se snaží otevřít bránu všem, kteří mají o módní tvorbu zájem.

Na módní přehlídku by se mělo chodit tak často jako do kina nebo do galerie. Právě proto se snažíme o zprostředkování zážitku, módy a jiných přístupů, co největšímu publiku,

říká Lukáš Spilka, organizátor WE’RE NEXT, který je pojítkem belgického a českého módního světa. Spilka, mladý návrhář s českými kořeny, vystudoval módu v ateliéru Liběny Rochové na pražské UMPRUM a titul magistra získal na Royal Academy of Fine Arts v Antverpách.

Royal Academy of Fine Arts (fashion department) je v oboru módy druhou nejlepší akademií v Evropě. Jejími vedoucími jsou Walter van Beirendonck a Dirk van Seane, kteří jsou součástí tzv. The Antwerp Six – seskupení modních tvůrců (Walter Van Beirendonck, Ann Demeulemeester, Dries van Noten, Dirk Van Seane, Dirk Bikkembergs, Marina Yee). Jejich typickým rysem je vysoká kvalita, tolerance a jedinečnost při současném zachování podmínky, kterou je nositelnost vytvořených modelů. Studenti promující na antverpské škole jsou díky těmto vedoucím profesorům schopni uplatnit se ve světových módních domech.

We're Next

Vysoká škola uměleckoprůmyslová hýčká dva módní ateliéry, které mezi sebou nešetří pestrostí. Ateliér designu oděvu a obuvi je zaměřen na kreativní pojetí oděvní formy. Tato hlavní cesta – koncentrace na vyvíjení kreativního myšlení – by měla mít v podobě konečného výsledku podobu jedinečné kreace, která předchozí druh oděvu, obuvi či doplňku překročí k formě volného umění. Ateliér módní tvorby pod vedením profesorky Liběny Rochové vychovává elitu české módní scény. Ateliér je specifický individuálním přístupem ke studentům a zaměřením na módu v celé její šíři, od tvorby ready-to-wear kolekce přes průmyslový design až po autorskou konceptuální tvorbu. V současné době podle M. A. Pavla Ivančice je kladen důraz především na podporu rozvoje studentů jako komplexních profesionálních osobností se silnou individuální návrhářskou identitou.

V módní show WE’RE NEXT se představí budoucí špičky módního průmyslu. Přehlídka se koná během jednoho živého večera ve dvou blocích za finanční podpory Magistrátu hl. m. Prahy a belgického velvyslanectví. V letošním roce se můžeme opět těšit na hojný výčet více než 20 jmen z domova i ze zahraničí. Mladí tvůrci díky přehlídce WE’RE NEXT staví své kolekce do společného dialogu v různých úhlech pohledu. Každý z návrhářů přináší osobitou prezentaci, která může být u některých velice minimalistická s chladnými podkresy tekoucí vody, načež u druhých se může přerodit ve velkolepou dynamickou show.

Více informací ZDE.

We're Next

EBC promo