REKLAMA
REKLAMA

Rozhovor s naší říjnovou cover star – femme fatale Karolínou Kurkovou

V karanténě založila iniciativu Masks for All na výrobu roušek, rozdala milion balíčků jídla zdravotníkům v první linii a nemohla se dočkat prvního focení. Karolína Kurková se na výslunní supermodelky drží už přes dvě dekády. Jako základ svého úspěchu však stále bere hlavně pokoru a schopnost být na všechny milá a hodná. Jak se změnil její život během pandemie a jak nahlíží na změny v módním průmyslu? Na to vše odpovídala ze svého domu v Miami, z něhož se v budoucnu možná přece jen vrátí natrvalo zpět do rodných Čech.

 

Karolina Kurkova pro ELLE 10/2020
Info ikona

 

Jak byste popsala svůj současný život? A jaký je v porovnání s tím, který jste vedla třeba ještě vloni?

Pořád žijeme uprostřed světové pandemie, rozhodně tedy ještě nebylo možné se naplno vrátit do normálního života. Dny byly dosud docela dlouhé – hodně jsem se věnovala dětem, když jsem je dala spát, pracovala jsem často do dvou až do tří do rána. Ve výsledku bych řekla, že celkově všichni mnohem víc pracujeme, vše je složitější a jiné. Člověk je sice doma, tráví ovšem dost času u počítače a s mobilem v ruce, protože se většina záležitostí přesunula do on-line prostředí. Za ty měsíce jsem si na to už docela zvykla. Musím ale přiznat, že v takovém režimu člověk nemá dostatek prostoru a času sám pro sebe. Proto jsem vždy velmi ocenila, když jsme mohli s rodinou vyjet do přírody, na kola nebo na pláž. Bylo zároveň potřeba se naučit trpělivosti, umět se věnovat podstatným věcem a ty méně důležité odsunout stranou. Je však stále dost náročné cokoli plánovat, protože se vše mění ze dne na den.

Co se změnilo ve vaší kariéře?

Třeba že často máte děti za krkem, když zrovna sedíte na on-line konferenci s šéfy velkých firem. A děti do toho křičí, že mají hlad… Na druhou stranu v této situaci jsme se ocitli všichni, takže bylo pochopitelné, že se věci dělaly jinak. A dá se v tom fungovat. Já osobně jsem třeba tolik nefotila, ale práce bylo i tak dost, protože jsem například s kamarádkou rozjela nový byznys Masks for All. Řešily jsme vše od designu přes PR, focení, webové stránky, marketing. Do toho se věnuji i své další značce Gryph & IvyRose, kde jsem společníkem a investorem. I tam jsme se vrátili k úplným kořenům, bylo nutné i propouštět zaměstnance. Člověk musel doslova vyhrnout rukávy a jít pracovat. Ale já jsem na tento způsob fungování zvyklá, makám vždy na 200 %, takže pro mě to tak velká změna nebyla.

 

Nejen módní byznys se mění. Všichni musíme přemýšlet a pracovat jinak. Říkám tomu restart.

 

Kromě Masks for All jste zdravotníkům poslala milion balíčků jídla. Jak vás to napadlo?

Byly to vegetariánské párečky od značky, která dělá i rostlinné burgery. Naskytla se možnost, že jimi můžu kohokoli obdarovat, tak jsem je poslala v Miami, kde žiju, doktorům a zdravotníkům ze speciálního oddělení, kde se starají hlavně o děti. Když je člověk v určité pozici a má možnost něco záslužného udělat, tak je vždy dobré toho využít. Měla jsem radost, že jsem mohla jídlo darovat někomu, kdo si to opravdu zasloužil.

Jaké byly reakce zdravotníků?

Neskutečně je potěšilo, že na ně někdo myslel.

 

Karolina Kurkova pro ELLE 10/2020
Info ikona

 

Jak se podle vás pod tíhou dnešní doby proměňuje módní svět?

Nejen módní byznys se mění. Všichni musíme přemýšlet a pracovat jinak. Módní svět byl v posledních měsících ve velkém útlumu – na focení se nosí roušky, někde se musí lidé nechat testovat, než začnou pracovat. Focení pro toto vydání české ELLE byl vlastně první velký „photo shoot“ od února. Trochu jsem se bála, jaké to bude, ale cítila jsem se nakonec velmi dobře. Bylo to vzrušující. Přijde mi, že lidé si teď po té odmlce práce mnohem víc váží. Uvidíme, jak to bude se samotnými přehlídkami. Možná se jich celkově uspořádá méně. Když se už nějaká uskuteční, bude to opravdu něco velkého a kvalitního. Před pandemií se skoro každý týden konala nějaká party, událost, bylo toho tolik a člověk už byl postupně toho všeho přesycen. Teď se možná věci rozjedou zcela od začátku. Nazvala bych to osobním i byznysovým restartem. Nejdřív pozvolna, akcí nebude přehršle, a možná to tak bude i dobře. Je potřeba se občas zastavit, nadechnout se a utřídit si priority, ať už ty osobní, nebo ty, které se týkají značky...

Celý článek si můžete přečíst v říjnové ELLE, kterou najdete právě na stáncích! Vydání až do vaší schránky s poštovným zdarma nebo předplatné s dárkem si můžete objednat zde.

 

cara
Info ikona

Fotografie vznikly exkluzivně pro říjnové vydání ELLE Česko.

Foto: Camilo Rios
Styling: Danny Santiago
Vlasy: Gianluca Mandelli
Make-up: Daniela Gozlan
Modelka: Karolína Kurková (My Agency)
Produkce: Alec Diaz (Select Production)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Elle - Predplatny

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA