Expertka na diety: Jak dokáže Kim Kardashian zázračně hubnout?

7 kilo před Met Gala

Zatím asi nepůsobivější výkon podala Kim před letošním Met Gala, kdy dokázala zhubnout za tři týdny více než sedm kilo, aby se vešla do ikonických šatů patřících původně Marylin Monroe. Vypadala sice úchvatně, ale odnesla to zdravím i poklesem popularity.Jednačtyřicetiletá hvězda reality show razantně snížila příjem kalorií a denně běhala na běžeckém pásu. Zatímco je Kim už dlouhou dobu veganka, musela se před Met Gala vrátit ke konzumaci masa, aby mohla držet dietu bez sacharidů a cukru.

Kromě pocitů hladu a nedostatku energie se její tělo ozvalo k protestu proti této životosprávě i atakem lupénky. S tou Kim bojuje už léta, ale vesměs se jí daří držet onemocnění pod kontrolou. „Dostala jsem psoriatickou artritidu, takže jsem nemohla pořádně hýbat rukama,“ přiznala Kim. „Strašně to bolelo a musela jsem jít k revmatologovi, který mi nasadil steroidy. Jakmile jsem zase vyřadila maso, je to v klidu.“

Kim Kardashian

Ne/oprávněná kritika?

Za tuto dietu ale schytala od fanoušků i od známých influencerů velkou porci kritiky. Poté, co se v květnu předvedla na Met Gala, zvedla se velká vlna odporu jak proti tomu, že se doslova nacpala do šatů s velkou historickou hodnotou a poničila je, ale také kvůli propagaci nezdravého hubnutí. Doslova byla označena za „hloupou“, protože si jako žena, kterou sledující miliony lidí a snaží se ji kopírovat, měla uvědomit, že ji spousty mladých budou v tomto nezdravém trendu následovat.

Kim se ale bránila: „Kdybych hladověla a dělala to opravdu nezdravě, bylo by to samozřejmě celé špatně.“ Ve svém obhajobě pokračovala vysvětlením: „Byla jsem pod dohledem výživového poradce a trenérky. Nikdy v životě jsem nevypila více vody. Mrzí mě, že herci, kteří kvůli svým rolím extrémně zhubli, jsou kvůli tomu obdivovaní, zatímco já sklízím jen kritiku,“ postěžovala si na závěr.

V posilovně 6x týdně

Kim na své postavě maká šestkrát týdně v posilovně. Na sociální sítě postuje snímky nebo videa z cvičení se sestrami nebo s osobní trenérkou. Kvůli tréninkům vstává i v šest ráno, aby je stihla, než se probudí její ti. Během devadesátiminutového cvičení se s trenérkou zaměřují hlavně na budování svalové hmoty pomocí silového tréninku. Jeden trénink v týdnu věnují výlučněcvikům na břichoa jak je vidět, nese to své ovoce. Po zahřívacím kole kardia dělá Kim kliky, přítahy, angličáky a další cviky na horní část těla a následně začne s tréninkem spodních partií. Jako správná businesswoman umí zpeněžit i své cvičení – vyvinula placenou aplikaci, ve které ji mohou fanoušci sledovat a cvičit s ní. K udržení kondice a váhy Kim také denně nachodí nejméně pět kilometrů.

Radikální proměna Khloé Kardashian: Jak se herečka udržuje fit?

elle.cz

Kimin dietní plán

Její stravovací plán je kombinací čistého stravování a paleo. Její trenérka klade důraz na biopotraviny a omezuje v Kimině jídelníčku zpracované potraviny. Kalorický přísun má omezený na méně než 1700 kalorií denně a samozřejmě pije hodně vody, aby zůstala hydratovaná. To pomáhá udržovat její tělo v kondici, a udržuje její pokožku hladkou a pružnou. Kimim jídelníček vypadá většinou takto: svůj den začíná třemi ovesnými palačinkami s borůvkami. Oběd zahrnuje kuřecí maso se zeleninou a sladké brambory, ale nic se nesmí smažit ani marinovat. Večeře jsou lehké, protože jsou posledním jídlem dne. Kimina oblíbená večeře je ryba a vařená zelenina, které jí zpočátku sice připadaly nevýrazné, ale nakonec si je oblíbila.

Zdroj: Sportskeeda.com, Womenshealthmag.com, Hellomagazine.com