Ještě to zvládnete. Poslední kila do plavek můžete lehce shodit

V první řadě je potřeba podívat se pravdě do očí. Máte-li deset či patnáct kilo nadváhu, jen těžko je za týden či dva shodíte takovým způsobem, který by byl zdravý a udržitelný. Řeč ve finále teď nebude ani tak o kilech, jako spíš o posledních centimetrech přes boky, břicho a prsa, které nám kolikrát chybí ke spokojenosti. Pokud potřebujete shodit víc, neházejte flintu do žita. Každý gram tuku dole se počítá, a navíc léto je ještě na začátku.     

Při hubnutí zapomeňte na hlad

Zakažte si myšlenky na to, že byste přestali jíst nebo najeli na nějakou šílenou dietu ve stylu hlávkový salát a voda. Po pár dnech trápení byste stejně nevydrželi a vaše vyčerpané a vystresované tělo by vás donutilo nacpat se k prasknutí. Dostavil by se tak maximálně jojo efekt a hora výčitek k tomu. Vsaďte na pravidelné porce jídla s tím, že jídelníček trochu upravíte. Vždy je ale potřeba jíst to, co vám chutná! Nutit se obědvat květákovou rýži nebo rybu jen proto, že je to dietní jídlo, není správná cesta. Vždy se dají najít potraviny, které vám chutnají a nebudou energeticky vydatné.

Dáváte si pauzu od cvičení? Nečinnost ovlivňuje mozek i krevní tlak

elle.cz

Vyřaďte nepřítele, kila půjdou dolů

Aby šla kila dolů, je potřeba vzdát se v jídelníčku všeho, co obsahuje prázdné kalorie. Řeč je o sladkostech z bílého cukru, uzeninách, fast foodech, ale také alkoholu! Nemilosrdně najeďte na „suchý červen“, protože alkohol je hodně kalorický a navíc podporuje chuť k jídlu.

Více zeleniny, minimum pečiva zajistí rychlý efekt hubnutí

Rychlý efekt hubnutí se dostaví, když úplně vyřadíte z jídelníčku klasické pečivo, ale i těstoviny a knedlíky, což jsou v podstatě sacharidy. O těch je známo, že v těle vážou a zadržují vodu. Podle výživové poradkyně Renaty Daubnerové je vhodné minimálně na týden či dva snídat smoothie. „Čím bude zelenější, tím lepší. Já radím hodit do mixéru hrst zeleného špenátu, kousek avokáda a přidejte třeba banán či jiné ovoce co máte rádi,“ radí odbornice.

K obědu nemusíte jíst nutně jen saláty. Tělu je potřeba dodat energii. Sáhněte po libovém mase či rybách. Nejlepší příprava je pečení s minimem tuku nebo vaření v páře. Pokud se nechcete vzdát příloh, pak je určitě zmenšete. Ideální je nahradit brambory a rýži luštěninami. Taková bramborová kaše se dá velice lehce nahradit batátovým pyré, které je chuťově dokonalé. Ke každé obědové porci si dejte také kus zeleniny, jež vám dodá nejen vitamíny, ale také potřebnou vlákninu a pomůže více zasytit.

5 účinných cviků pro vyrýsovaný střed těla

elle.cz

Večeři nevynechávejte. Jezte ale naposledy dvě hodiny před tím, než jdete spát. Dejte si opět kousek masa a zeleninu. Renata Daubnerová také radí připravit si polévku, která vás zasytí.„Zkuste třeba špenátový či hráškový krém nebo mrkvovou, dýňovou či řepovou polévku. Naložte si klidně plný talíř, který ještě můžete ozdobit hrstí slunečnicových či dýňových semínek,“ radí odbornice.

Pro zhubnutí a zpevnění těla je pohyb nutný

Bez fyzických aktivit se neobejdete. Připravte se na to, že zhubnut a zpevnit tělo znamená dát si do těla minimálně 5x týdně, ideálně ovšem každý den. Skvělá je kombinace silového tréninku a kardia. Pokud se vám nechce do posilovny, vsaďte na dřepy a výpady, které pomůžou zpevnit nohy a zadek. Kliky zase posílí ruce, záda i střed těla. Skvělá posilovací vide najdete na YouTube. Podle nich se vám bude cvičit mnohem líp. K posilování si dejte 45 minut svižné chůze nebo běhu.

Jak do naší rutiny zařadit pohyb, který nás bude opravdu bavit?

elle.cz

K hubnutí vám pomůže aplikace

K hubnutí vám pomůže i aplikace Kalorické tabulky, kterou si stáhnete zdarma do svého telefonu, hodinek, tabletu nebo počítače a zapisujete si do nich všechno, co za den sníte a vypijete a také jakýkoli druh fyzických aktivit, i kdyby to mělo být třeba „jen“ žehlení nebo venčení psa. Najdete v nich také spoustu dietních receptů a tipy na hubnutí od lidí, kteří jsou na tom podobně jako vy.

K lepší postavě zkuste i masáž

Další věcí, která vám může pomoci k lepší postavě, je lymfatická masáž. Nebo rovnou celá série takových ošetření. Jednak vám rozproudí lymfu, což prospěje organismu na všech frontách. Pomůže vám zbavit tělo škodlivých látek a přebytečné vody, což znamená i úbytek centimetrů. V neposlední řadě vám lymfo masáž pomůže také vyhladit případnou celulitidu.  

Zdroje: Healthline, Kalorické tabulky, autorský text