3 fakta která potřebujete vědět, než začnete čarovat s krystaly

„Svůj první krystal jsem si pořídila, když mi bylo asi osm. Byl to světlý růženín a učaroval mi v obchodě se suvenýry během školního výletu do muzea. Milovala jsem ho a nosila ho každý den v malé kapsičce školního batohu. Občas jsem měla nutkání ho svírat v dlani nebo na něj dlouze koukat,” vzpomíná Alex Rambousková, která kromě toho, že provozuje holistickou platformu Beloved, působí i jako crystal healer. Co to vlastně je? Crystal healing neboli léčení krystaly je alternativní léčebná metoda, která k léčbě využívá drahé kameny. A jak to celé funguje?

1. Trochu kvantové fyziky

„Veškerá hmota na Zemi je tvořená atomy. Možná si pamatujete z hodin fyziky, že to jsou doslova malé pytlíčky energie tvořené elektrony, protony a neutrony. Energie je všechno a všechno je energie. Vy, židle, na které sedíte, telefon, který právě držíte v ruce, i krystaly o kterých je řeč – to vše je vibrující energie. Říkal to už i Albert Einstein: Všechno je energie a vše je neustále v pohybu. To není filozofie. To je fyzika,” vypráví Alex.

Stejně jako všechno ostatní ve vesmíru, máme i my svou jedinečnou vibrační frekvenci. Lidé s vyššími vibracemi vyzařují laskavost, lásku, mír a soucit, zatímco lidé s nižšími vibracemi prožívají více emocí s nízkými vibracemi, jako je žárlivost, úzkost, hněv nebo strach. „Lidské vibrace jsou nestabilní a snadno ovlivnitelné. Neustále se mění, podle toho s jakými lidmi jsme v kontaktu, do jaké diskuze se zapleteme na sociálních sítích, jaká je aktuální doprava, počasí, na co si právě vzpomeneme… Krystaly oproti nám mají naprosto stabilní energetickou frekvenci, která se nemění. Proč? Skládají se z pevného, pravidelně se opakujícího dokonalého geometrického vzorce molekul. Přesný opak naší neustále se měnící lidské povahy. Stabilnější energie rovná se výkonnější energie. A silnější energie snadno ovlivňuje okolní energie. Je to takhle jednoduché,” vysvětluje Alex Rambousková.

Znáte je? Barevné a chtěné šperky z netradičních kamenů

elle.cz

2. Jak si vybrat

„Většina lidí se mě ptá na rady ohledně výběru krystalů. Automaticky mi řeknou své datum narození a znamení a čekají, že jim poradím, jaký krystal se hodí právě pro ně. Nejsem však astrolog a klastrování krystalů podle znamení moc nepodporuji,” vysvětluje crystal healerka s tím, že každé znamení zvěrokruhu má údajně určité vlastnosti. Ale ty jsou natolik všeobecné, že vás hodí do jednoho pytle se všemi ostatními štíry na této planetě a basta. Proto pro výběr krystalů doporučuje dvě následující varianty. První z nich je vybírat podle čaker. „Díky vibrační shodě mezi podobnými barvami si obvykle můžete vybrat svůj krystal tak, aby odpovídal čakře, kterou chcete vyvážit. Například modré safíry jsou dobré pro vaši krční čakru – což je znázorněno modře. Stejně jako jantarové a žluté krystaly topazu se sladí s vaší žlutou čakrou solar plexu. Existuje několik výjimek, jako je růženín, který je spojen se zelenou srdeční čakrou, ale obecně je to dobré vodítko pro začátek,” dodává Alex.

TABULKA -  BOX

Základní přehled čaker a barev:

Kořenová čakra (červená) – schopnost žít v realitě, být uzemněn, pocit kontroly nad svým životem

Sakrální čakra (oranžová) – sex, mezilidské vztahy

Solar Plexus (žlutá) – sebehodnota

Srdeční čakra (zelená) – schopnost rozdávat a přijímat lásku

Krční čakra (modrá) – schopnost verbálně vyjádřit své myšlenky a emoce

Čakra třetího oka –  emoce a intuice

Korunní čakra (fialová a bílá) – náš duchovní svět

Druhý způsob představuje intuitivní výběr. Intuice nás v životě často navádí na správnou cestu, aniž bychom pro to měli jakékoliv logické vysvětlení. Toto náhlé vnuknutí nebo procitnutí  nemá nic společného s racionalitou. Máme jej všichni bez ohledu na věk, pohlaví nebo dosažené vzdělání. Někdo intuici naslouchá více, někdo méně a snaží se postupovat podle logických argumentů. Může nám skvěle posloužit při výběru partnera, nové pracovní nabídky nebo prokouknout kamarádku, o jejíchž úmyslech nejsme úplně přesvědčení. „Při výběru krystalů se nechte vést vašimi pocity. Vaše vlastní tělo ucítí vibrace, které potřebujete,” dodává Alex. 

Chcete v životě víc hojnosti, lásky, nebo klidu? Zkuste krystaly!

elle.cz

3. Jak se napojit

„Pro nejvyšší užitek spojte přirozenou energii krystalů se svými vlastními jasnými myšlenkami a záměry. V blízkosti krystalu vizualizujte to, na čem byste rádi zapracovali, co byste rádi změnili. Ideálně u toho krystal držte v ruce nebo buďte v jeho bezprostřední blízkosti,” vysvětluje postup práce s krystaly Alex. „Je dokázáno, že kam jde myšlenka, tam proudí energie. Použijte tedy své krystaly k zesílení svých pozitivních myšlenek a záměrů.” 

Beloved
Info ikona

Zdroj: Beloved, Wikimedia Commons, The Power of Crystal Healing, Healthline

REKLAMA