Menstruujete podle Měsíce? Prozradí, zda jste zlá žena, či dobrá matka

Není žádným tajemstvím, že menstruační cyklus ženy úzce souvisí s cyklem Měsíce. Výraz menstruace byl ostatně odvozen z latinského mensis (měsíc), vycházejícího z řeckého mene (Měsíc). Délka normálního ovulačního cyklu ženy trvá totiž stejně jako doba oběhu Měsíce kolem Země, tedy 28 dní. Co nám naše tělo říká tím, zda menstruujeme na nov nebo úplněk o našich emocích, spiritualitě a naladění mysli?

Mohlo by se vám líbit

Objevte sílu cycle syncing: Jak žít v souladu s naším cyklem?

Kolik z nás se usídlilo v iluzi, která maluje menstruační cyklus jako další nepříjemnost, se kterou se jako ženy musíme potýkat? Omyl! Je to dar a jen hrstka žen objevila jeho moc. Přidejte se k nim a naučte se s touto tajnou zbraní zacházet. Poznejte s námi metodu cycle syncing.
elle.cz

Cyklus bílého měsíce

V případě, že naše menstruace přichází kolem novoluní a ovulace pak během úplňku, který je považován za čas, kdy je země nejplodnější, mluvíme o cyklu bílého měsíce neboli cyklu dobré matky. S dorůstáním Měsíce můžeme pociťovat příliv energie, což je v souladu s probíhající folikulární fází cyklu, který vrcholí během úplňku a ustupuje s Měsícem ubývajícím. Menstruace je pak, stejně jako nov obdobím, kdy se uzemňujeme, uzavíráme do sebe a zastavujeme. Ženy, které mají svůj menstruační cyklus takto sladěný s tím měsíčním a jsou nejplodnější právě v době, kdy je nejplodnější i země, jsou naladěné na rytmus matky Země a bývají dobře připravené na početí. Jejich energie je zaměřena na přijímání a dávání lásky, vytvoření nového života, péči o sebe i druhé, budování domova a rozvíjení vztahů. Jsou klidné a trpělivé. I proto tento typ cyklu nazýváme také jako cyklus dobré matky. Za pousmání stojí, že tento typ cyklu byl označován patriarchální společností za ten správný, protože je cyklem, kdy žena svou energii věnuje svému muži a rodině.

Mohlo by se vám líbit

Bloody Mary: je sex během menstruace no go, nebo větší rozkoš?

O sexu už jsme se mluvit naučili, ale téma ženské periody je ještě pořád doprovázené rozpaky. A co teprve když přijde řeč na sex během menstruace. Skoro nikdo to nepřizná, ale přece si intimitu během menses dopřává až 30% párů. Rádi byste mezi ně také patřili, ale nevíte, jestli stojí za to zbourat bariéry ostychu?
elle.cz

Cyklus rudého měsíce

V opačném případě, tedy když krvácení přichází v období úplňku a ovulace pak během novoluní, mluvíme o cyklu rudého měsíce nebo také cyklu zlé ženy. V takovém případě jsme spojeny s duchovnem, otevřené přijímat ženskou moudrost, rozvíjet magické schopnosti, posilovat svou vlastní sílu a kreativitu a svou energii soustředit na proměnu celého společenství. Žena, která menstruuje podle tohoto cyklu je nespoutaná, ambiciózní, jde proti proudu a spoléhá se sama na sebe a svou vlastní intuici. Ne náhodou se mu říká také cyklus čarodějnice. Vše, co žena během tohoto cyklu prožije přeměňuje ve vlastní růst a posílení. I žena sladěná s cyklem rudého měsíce však může být matkou, zůstává ale soustředěná na své zájmy a zachovává si osobní prostor.

Mohlo by se vám líbit

Čáry máry, miliony! Jak magie pomáhá ženskému byznysu?

Jak by asi dopadly čarodějky z Eastwicku, kdyby podnikaly? Na kontě pár miliard, kredit za vyvinutí jediné pilulky zabraňující rakovině prsu a k tomu třeba nejluxusnější jachta v Tichomoří? Magie prý může pomoci i k milionovému byznysu. Sledujte příběhy žen, která nechaly svůj podnik zaklít dobrovolně.
elle.cz

Cyklus růžového a fialového měsíce

Pokud vaše menstruace přichází během doby, kdy Měsíc na noční obloze dorůstá, ocitáte se pravděpodobně v přechodné fázi, kdy potřebujete trochu vylézt z ulity a načerpat sílu a inspiraci v okolním, hmotném světě. Tato fáze bývá provázena navazováním nových vztahů, chutí změnit zaměstnání, vpustit do svého života trochu dobrodružství a potřebou odvázat se. Přechodným obdobím je i cyklus fialového Měsíce, o kterém mluvíme v případě, že menstruujeme v době, kdy Měsíc couvá. Pokud jste takto naladěna, máte za sebou pravděpodobně cyklus rudého měsíce a jste nyní připravena se posunout dál. Během takového přechodu jste připravena soustředit se na svou spiritualitu, ale i hojení starých ran a odpouštění.

Mohlo by se vám líbit

Nekonečná menstruace? Kdy být na pozoru?

Menstruace je jedním z těch nepříjemnějších údělů ženy, a pokud trvá déle než obvykle, začínáme uvažovat nad tím, zda je s námi vše v pořádku. Kdy brát silnou periodu jako varovný signál a kdy je to naprosto normální?
elle.cz

Zdroj: revoloon.com, wellandgood.com