Bloody Mary: je sex během menstruace no go, nebo větší rozkoš?

Zbourat tabu

Ženská menstruace ještě pořád není téma, které by společnost chtěla otevřeně řešit. Britská triatlonistka Emma Pallant-Browne se nedávno stala objektem zájmu médií, která zveřejnila její fotku, na které má sportovkyně plavky špinavé od krve. Emma se odmítla stydět, fotku přesdílela a napsala, že je na své tělo hrdá a že se tohle prostě může během extrémích sportovních výkonů stát. Dle očekávání sklidila pochvalu i kritiku. A stejně různé reakce a předsudkyvyvolává i sex během menstruace. Některé ženy mají obavy z hygieny a považují to za nechutné a nepřitažlivé pro jejich partnera. Nicméně, sex během menstruace má i mnoho pozitivních aspektů, které oběma stranám přinášejí potěšení. Stačí odsunout konzervativní myšlenky, překonat obavy ze špinavé postele a opustit svou komfortní zónu.

Mohlo by se vám líbit

Syndrom madony: Když vás zbožňuje, ale v ložnici to nefunguje

Miluje vás a snesl by vám modré z nebe – všude kromě ložnice. Kladete si otázku, kam se z vašeho vztahu vytratila intimita a jestli se jen nepřesunula do jiné ložnice? I to se bohužel stává. Není to ale vaší neatraktivitou. Naopak. Je to proto, že v jeho očích jste vyrostla do podoby světice. A s těmi se přece nespí.
elle.cz

Proč ne?

Během menstruace nás ženy trápí různé fyzické a psychické problémy, kvůli kterým máme často co dělat samy se sebou, natož abychom myslely na intimní prožitky. Nicméně studie ukazují, že sex během menstruace nám může přinést úlevu jak z emocionálního, tak zdravotního hlediska. Například orgasmus během menstruace může zmírnit bolest způsobenou menstruačními křečemi. Během něj se v lidském těle uvolňuje dopamin a oxytocin, které pomáhají zmírňovat menstruační obtíže.

To, co je během milování během menses největším postrachem – tedy vytékající krev – může být zároveň jeho velkou devizou. Menstruační krev je skvělý přirozený lubrikant a zvýšený průtok krve v intimních oblastech přináší silnější orgasmus. Po dosažení orgasmu se děložní stěny stahují, což může způsobit rychlejší odchod krve z těla a zkrátit tím délku menstruace. Ženy, které si dopřávají sex během svých dnů, mají kratší menses i o dva dny

Mohlo by se vám líbit

Kourtney Kardashian uvedla na trh bonbony pro vaginu. Nabídnete si?

Synonymum k příjmení Kardashian by mohlo znít Kontroverze. Kourtney Kardashian opět dostála pověsti slavného rodinného klanu, když uvedla na trh nový produkt ze své řady vitamínů a doplňků Lemme: bonbóny pro vaginu s názvem Lemme Purr. Důvod, proč by je měly ženy kupovat je, že tam dole „podporují čerstvost a chuť“.
elle.cz

Trapné? V žádném případě

Některé ženy se bojí reakce svého partnera na krvavý sex a muži se zase mají strach, aby své partnerce nezpůsobili bolest. Zábrany, které řešíme ve spojitosti s čistotou a líbivostí sexu, jsou ale přehnané. Skutečná intimita, vzájemná důvěra a živočišnost sexu během těchto dnů dokáže všechno vyvážit.

Navíc existují způsobů, jak menstruaci během sexu zkrotit. Zkusit můžete třeba menstruační kalíšek. Ten se umisťuje pod děložní čípek a partner bude mít v pochvě prostor na to, aby uspokojil sebe i vás. Další možností nabízí menstruační houbička, která slouží jako přírodní alternativa k tamponům. Je velmi savá a udrží krev během sexu na svém místě.


Posílení důvěry

O sexu během menstruace je nutné s partnerem otevřeně komunikovat a respektovat vzájemné hranice a pocity. Pokud se na milování během menstruace oba shodnete, může najít skvělý zdroj nové vášně a vzájemné hluboké intimity.

Mohlo by se vám líbit

Misionářská poloha nemusí být nuda! Takhle ji můžete ozvláštnit

Je to klasika, která si získala u větších ložnicových dobrodruhů celkem nudnou pověst a je spojována s jistým množstvím dominance či lenosti, jelikož ten, kdo je nahoře, udělá většinu práce a ten druhý si “jen užívá”. Naštěstí i tuto polohu si můžete okořenit spoustou maličkostí, jež z ní udělají naprosto jiný zážitek. Jste připraveni na misii, která vám změní sexuální život? Oční kontakt, kůže na kůži, intimita a neomezené množství vášnivých polibků... Toto intenzivní propojení si zaslouží trochu invence, nemyslíte?
elle.cz

Zdroj: Wikipedia, zdravi.euro.cz, kalisek.cz