5 věcí, kterým se vyhnout při sexu, pokud chcete, aby za něco stál

Mlčet 

Partner může být vaše spřízněná duše, chybějící polovina, dokonale zapadající puzzle atd. atd., ale není jasnovidec. Možná dokáže spoustu věcí vycítit, poznat a správně na ně reagovat, ale určitě si neporadí se vším. A upřímně jen máloco je pro oba partnery tak frustrující, jako když se jeden snaží druhého neúspěšně uspokojit, zatímco ten druhý trpí a modlí se, aby to první dělal jinak. Když vám bude hloupé se ozvat a říct, že se vám něco úplně nelíbí místo toho, abyste partnera navedli na správnou cestu, neužijete si to ani jeden. To nejhorší, co tedy můžete během sexu dělat, je mlčet a doufat, že se partner nějakým nadpřirozeným způsobem dovtípí, jak a co se vám opravdu líbí. Nemlčte, nestyďte se, nezdráhejte se. Jinak to v posteli za moc stát nebude.

Sextalk: co si říkat při sexu a kdy být radši zticha

elle.cz

Přemýšlet, jak u toho vypadáte

BMI 18 a dokonale souměrná prsa nejsou zárukou, že budete v posteli vypadat skvěle. A ani to neznamená, že přesně tohle by váš partner v posteli chtěl. Váš protějšek si vás nevybral proto, že si o vás myslí, že jste tlustá a nehezká a vůbec se mu nelíbíte. Chce se s vámi milovat, protože je to přesně naopak. Vzrušujete ho a přitahujete, i přesto, že byste možná nevyhrála casting na pokračování Barbie od Grety Gerwig. Když odsunete všechny svoje obavy, jestli vám nejsou vidět ďolíčky na stehnech, jestli se vám nekrčí břicho, jestli s otevřenou pusou při vzdychání nevypadáte trapně, uděláte pro sebe, pro vašeho partnera i pro svůj sex to nejlepší, co můžete.

Předstírat orgasmus

Filmy a porno obzvlášť nám servírují obrazy žen, které neustále dychtí po sexu a pokaždé ho zakončí velkolepým orgasmem. No, ani jedno není pravidlem. Je normální na to nemít chuť, a to dokonce i delší dobu. A také je normální nevyvrcholit. Někdo má orgasmus občas, někdo pouze klitoriální, někdo dokonce nikdy žádný. Nepodléhejte falešné iluzi, kterou nám servíruje filmový průmysl nebo vaše náruživé kamarádky u kávy. Proč byste měli orgasmus předstírat? Aby se partner necítil neschopný? A až odhalí, že mu celou dobu lžete, bude se cítit lépe? Radši přiznejte, jak to doopravdy je a spolu se buď snažte vymyslet, jak vás k orgasmu opravdu přivést, nebo si užívejte milování i bez velkého finále. Vynikající kus dortu také přece neodmítnete jen proto, že nemůžete sníst třešničku na jeho vrcholu.

Jak si užít dokonalý sex i s nedokonalými křivkami

elle.cz

Ohlížet se na okolí

Dobře, asi není nutné, aby všichni sousedi ve vnitrobloku v půl třetí ráno věděli, že se s partnerem náramně dobře bavíte. Ale dusit projevy své vášně při sexu pravidelně vám neprospěje. Vašeho partnera vyrajcuje na maximální možnou míru, když uvidí a uslyší, jak se vám sex s ním líbí. Stejně tak to dělá dobře vám, když máte důkaz, že si při uspokojování svého protějšku vedete nadmíru dobře. Tlumením svých projevů se okrádáte o významnou složku sexu, která posiluje rozkoš. Při sexu proto nepřemýšlejte nad tím, jestli jsou příčky ve vašem bytě dostatečně silné a jestli koupelnové stoupačky neprozradí sousedům víc, než je vám milé. Možná že prozradí, no a?

Dělat špatné vtipy

Humor uvolňuje a dokáže zbořit lecjakou bariéru, ale při sexu s ním zacházejte opatrně. Smích je kořením života, no sexu úplně ne. Během něj může naopak přerušit eskalující erotické napětí a zničit napětí a atmosféru. Zvláště pokud by se navíc týkal partnerova těla nebo výkonu. A nebo ještě hůř – něčeho, co s danou situací nemá vůbec žádnou souvislost. Znamenalo by to, že jste duchem úplně jinde a to je největší a okamžitý zabiják erotiky. I vás by se asi dotklo, že místo vás partner myslí na vtípky a hlavou se mu honí dění mimo vaši ložnici. Nechte si to na okamžiky po sexu. Pak smích ještě více podpoří vyplavené endorfiny.

Sexuální novinky a trendy, které nás v roce 2024 vezmou na vrchol

elle.cz

Zdroj: Autorský článek, Indiatimes.com