Největší trendy v seznamování pro rok 2024

Letošek byl plný rozchodů, které nás nepotěšily. Konec svých manželství oznámili hudebník Joe Jonas a herečka Sophie Turner, herec Hugh Jackmann s manželkou Deborrou-Lee, krásná Natalie Portman s manželem Benjaminem Millepiedem, zpěvačka Ariana Grande a Dalton Gomez, herci Sofia Vergara a Joe Manganiello, herečka Reese Witherspoon s manželem Jimem Tothem a také Britney Spears se Samem Asgharim(pravda, tam jsme nečekali JESTLI se to stane, ale KDY se to stane). Nezklamal ani Leonardo DiCaprio, jehož partnerka Camilla Morrone oslavila 25. narozeniny, a tak musela z kola ven.

Trendy bude zdravé randění

S rozchody a randěním spojený ghosting nebo zombing také nejsou příjemnými jevy. To se ale úplně změní příští rok, v roce 2024. Podle seznamovací aplikace Bumble, která se zaměřuje na ženy, bude rok 2024 rokem zdravého randění a bude to „rok vás samotných“. Údajně se více zaměříme na to, čeho si opravdu ceníme, a co od vztahu chceme, a méně na perfekcionismus. Rozsáhlý výzkum mezi 25 000 uživateli seznamky Bumble z celého světa odhalil jasné seznamovací trendy pro rok 2024. Tady jsou:

Mohlo by se vám líbit

Neřesti randění: Co je horší než ghosting? Zombing.

O fenoménu ghostingu jste už pravděpodobně slyšeli. Jít na rande a poté, co se celou dobu dobře bavíte, už o svém protějšku už nikdy znovu neslyšet. Jako další level mučivého stylu randění přichází zombing. Co můžete čekat od něj?
elle.cz

Mezigenerační romance

Věk je jen číslo a na poli lásky by neměl hrát žádnou roli. 63 procent single uživatelů seznamovací aplikace je otevřených představě vztahu s někým starším nebo také mladším. Neznamená to, že bychom měli jako Leonardo DiCaprio mít věk jako jedno z hlavních kritérií při seznamování, ale spíše to, že se nenecháme věkem tolik omezovat.

Společenská i vztahová zodpovědnost

Dotazovaní v průzkumu Bumble uváděli, že je pro ně velice důležité, aby se jejich nový love-match zajímal a aktivně se angažoval v politických a společenských otázkách. Aby jeho základní lidské ideály a osobní etika odpovídaly společenským ideálům a uměl se i ve vztahu popasovat se závazky. Pokud by to nesplňoval, byl by to pro 44 procent žen problém.

Mohlo by se vám líbit

Nejlepší seznamovací aplikace, které budete chtít opravdu použít

Přejete si rande každé čtyři sekundy? Přitahuje vás pěstěný plnovous? Chcete vypátrat toho sexy čtenáře z autobusu, ukázat svůj sarkasmus nebo si prostě jen ráda hrajete? Pro každého se najde perfektní seznamovací aplikace, která pomůže v hledání toho pravého protějšku.
elle.cz

Osobní respekt

Nebudeme chtít partnery, kteří se budou snažit nás měnit. Na to už máme různé motivační podcasty a biohackingové kouče, kteří nás nutí vstávat v pět ráno a neustále vystupovat ze své komfortní zóny. Příští rok jsou nezadaní připravení se vzbouřit a až 47 % žen uvádí, že už chtějí chodit pouze s muži, kteří je budou respektovat takové, jaké jsou. Amen.

Intuitivní intimita

Zdá se, že přitažlivost se začíná odklánět od fyzické atraktivity na základě vzhledu směrem k jistotě, porozumění a pocitu bezpečí ve vztahu. Emocionální intimita získává stále více na důležitosti. Zkuste zavřít oči a zaměřit se jen na své pocity. Cítíte se s partnerem skutečně dobře, nebo jste s ním pouze proto, že se vám líbí? Větší šanci na spokojený vztah s budoucností budete mít s mužem, který splňuje první kritérium.

Mužnost s otevřeným srdcem

Tématem letošní diskuse byla maskulinita a genderové role v módě, médiích, hudbě a filmu. Začalo to už s premiérou filmu Barbie, kdy dotazem na názor na tento film ženy testovaly svého stávajícího nebo budoucího partnera. V módě se ocitla tzv. Ken-ergy, tedy přiznaná větší citlivost mužů, odhalení své zranitelnosti a větší respekt k potřebám žen. Čtvrtina mužů, kteří se zúčastnili výzkumu, uvedla, že aktivně pracují na svém chování a že má tato jejich nově objevená stránka pozitivní vliv na jejich duševní stav.

Mohlo by se vám líbit

Syndrom fleabaggingu: Proč si stále vybíráme špatné muže?

Bezhlavě se zamilujete do svůdného, tmavovlasého muže, malujete si s ním budoucnost a on… vás zraní. Už nikdy se nechcete spálit, proto dáváte šanci už jen pohledným blonďákům se severskými rysy. I ti vás ovšem zraní a vy si uvědomíte, že vlastně měli stejná gesta, mluvu, zvyky jako předchozí partner. Podvědomě si vybíráte stejné muže. Tak jako spousta jiných žen. Dá se s tím bojovat?
elle.cz

Ignorace životních plánů

Lidé, a ženy obzvlášť, pociťují ze strany svého okolí obrovský tlak, pokud jde o časovou osu jejich života. V tomto věku byste měla mít stálý vztah, v tomto věku už být vdaná, a v tomto už mít zcela určitě děti. Svoboda a odvaha žít si podle svého a nikoli podle očekávání ostatních nabere v dalším roce ještě na síle. 1 ze 3 dotázaných žen se vyslovila, že hodlá life-timing dle představ ostatních naprosto ignorovat.

Partner i parťák

Sport proniká do našich životů a tím i do našich vztahů. Zdá se, že mít partnera, který s námi bude sdílet i vášeň pro stejný sport, je pro ženy ve vztahu důležitější než kdy jindy. Možná se zhlédly ve vztahu Taylor Swift a jejího aktivního sportovce, hráče amerického fotbalu Travise Kelce, protože z čísel Bumble jasně vyplývá, že až 37 % singles považuje společnou lásku ke sportu za důležitou.

Kvalita před kvantitou

Péče o sebe sama a své duševní zdraví jsou velmi důležité a přichází na to stále více lidí. Odrazí se to i ve způsobu našeho randění. Mrhat svým časem a energií, nutit se do situací, které nám vlastně nedělají příliš dobře a tlačit sama sebe do vztahu, jen abychom nějaký měli, odmítá stále více z nás. V roce 2024 to povede k pomalému seznamování a větší vybíravosti: kvalita dostane definitivně přednost před kvantitou.

Mohlo by se vám líbit

Malé velké lži: Proč je důležitá upřímnost už na prvním rande

Snaha být co nejvíce sympatičtí a přívětiví na prvním rande se může proměnit v jedno nekonečné kolo přetvářek a klamů, které ve finále rozbije vztah, do kterého budete investovat čas a energii v naději na to, že možná změníte sebe nebo svého partnera. Proč máme tyto tendence a jak s nimi bojovat?
elle.cz

Zdroj: Elle.nl, Wikipedia, thepopverse.com, indeed.com