Hubnutí z pohodlí domova

Pokud je na situaci posledních dnů něco pozitivního, pak rozhodně to, že jsme teď víc doma. Ať už máte v provozu svoji domácí kancelář, nebo jste si vzali volno, rozhodně ve svém programu najdete více času na cvičení. Využijte toho! Pohyb hraje zásadní roli nejen pro váš fyzický stav, ale i ten psychický. 

1. NAJDĚTE SI SVŮJ PROSTOR

V domácím prostředí máte oproti fitness centru tu výhodu, že jste sami. Nikdo po vás nepokukuje, nehodnotí, co máte na sobě, nerozptyluje vás a pauzu si dáváte podle vlastní potřeby. Jediné, co potřebujete, je trocha prostoru. Bohatě si vystačíte s místem, kde roztáhnete podložku na cvičení. Pokud ji nemáte, podobnou službu vám prokáže i ručník. 

2. MOTIVACE JE ZÁKLAD

Snažte se na současné situaci najít něco pozitivního. A dostat se zpátky do formy, zhubnout ta prokletá dvě kila, co zbývají, nebo třeba zapracovat na svém pozici střechy je pro tyto dny zkrátka ideální. Navíc budete mít přímo skvělý materiál pro sdílení na sociálních sítích. Co třeba udělat nějakou výzvu a zapojit do ni díky Instagramu i přátele? 

3. VYBAVENÍ NEPOTŘEBUJETE

Bude stačit pohodlné oblečení, případně boty, podložka (nebo ručník). Pokud jste v oblasti cvičení úplný nováček, je nejlepší možnou cestou, jak začít s pohybem, jednoduše využívání váhy vlastního těla. Pokročilejší si pak mohou pořídit třeba ještě posilovací gumu, nafukovací overball, švihadlo nebo balanční podložku.

Hubnutí z pohodlí domova
Info ikona

4. OSOBNÍ TRENÉR V MOBILU

Stáhněte si do mobilu aplikaci, podle které budete cvičit. Síť posiloven John Reed Fitness například zareagovala na plošné uzavření fitness center a zpřístupnila online aplikaci i webovou stránku – partnerskou značku Cyberobics, která zatím nebyla v České republice dostupná, a to zdarma a všem. „Aktuální situace v České republice se nás extrémně dotkla. Každý, kdo je zdravotně v pořádku a nevykazuje žádné symptomy nemoci, si takto bude moct najít chvilku pro sport a na okamžik se ponořit do jiného světa,“ říká Petr Vávra, generální ředitel JOHN REED pro Českou republiku.

Cyberobics je platforma fitness s nejširší nabídkou virtuálních lekcí. Tato služba obsahuje více než 100 cvičení pro muže a ženy a nabízí kurzy pro začátečníky i pokročilé. V nabídce jsou například lekce jako HITT, kettlebells, tanec, jóga nebo pilates. Všechny jsou natočeny s těmi nejlepšími trenéry na atraktivních místech v USA. 

5. DEJTE SI POZOR NA…

Domácí trénink vás může svádět k tomu, že cvičení budete provádět ledabyle. Nikdo vás totiž nesleduje a neopravuje. Pokud budete cvičit na plno a technicky správně, už za krátkou dobu uvidíte výsledky. Ať už cvičíte podle aplikace, YouTube nebo máte svůj vlastní tréninkový plán, důležitou součástí cvičení vždycky musí být rozehřátí a protažení. 

cara
cara magazin

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA