Jak přežít letní lásku a zlomit co nejméně srdcí

Špatný scénář

Říkejme jí třeba Zuzana. Odjela s kamarádkami na dovolenou do Egypta, kde se zamilovala do místního animátora tak bezhlavě, že okamžitě po návratu oznámila manželovi a dvěma dětem, že odteď bude všechno jinak. Že maminka začíná žít nový život s někým jiným. Od té doby pendluje mezi Českem a Egyptem, vyřizuje rozvod a zkouší vyřídit legální pobyt pro svou novou lásku. Zní to jako tak špatný scénář romantického filmu, že by vás za něj filmaři rovnou vyhodili ze dveří. Jenže je to pravda a dokonce vůbec ne ojedinělá. Co vede ženy k tomu, aby kvůli letní lásce spálily všechny po mnoho let budované mosty?

Pravidla letního románku

Bezstarostné dny na dovolené, horké slunce a nějaký ten drink k tomu z nás snímají unavený stereotyp všedních dní. Máme chuť se chovat jinak, víc si dopřát, trochu se odvázat. To všechno letním románkům přímo nahrává. Koneckonců, někteří muži a ženy za letními láskami cíleně vyrážejí. Sexuální turistikou jsou některé země přímo vyhlášené. V těchto případech to ale většinou končí dobře. Pokud se lidé chovají odpovědně, odjíždějí z dovolené pouze s lehkým šimráním v žaludku, tajemným úsměvem, ale s čistou hlavou. Koneckonců ta kýčovitá trička, která se prodávají v buticích všech světových letovisek a hlásají „What happens in Ibiza (nebo kdekoli jinde), stays in Ibiza“ dobře vědí, o čem mluví. Užila jste si žhavé dobrodružství či platonické snění, máte historku na drink s kamarádkami a tím to všechno končí.

Vztah na dálku: Ano či ne?

elle.cz

A co když je to jinak 

A co když ne? Co když odjíždíte ne s lehkou hlavou, ale s tak těžkým kamenem na srdci, že máte pocit, že nemůžete dýchat? Co když byste nejradši přesvědčila pilota, aby to otočil zpátky, jen abyste se nemusela vrátit do svého starého života a hlavně – do svého vztahu? V tomto momentě se ze zábavné letní lásky stává problém. Problém, který může celým vaším životem otřást v základech…

Zavolejte rozum zpátky

Je na čase, abyste se z dovolené vrátila nejen vy, ale také vaše racio. Pokud jste se na dovolené zamilovala, ale nejste bez závazků a nebo máte dokonce děti, bylo by dobré trochu potlačit emoce. Zkuste chvíli nedělat nic. Aktivujte svou pevnou vůli a nepište ani nevolejte svému novému objevu. Poproste ho o pár dní bez kontaktu a sama mlčení dodržujte. I když to bude těžké. Ani doma nedělejte žádná prohlášení, která by mohla spálit mosty, a staňte se na pár dní pouhým tichým pozorovatelem svého života. Objektivním pozorovatelem. Kvůli svému novému interesu jinde budete mít tendenci vše doma posuzovat kritičtěji. Ale pokuste se o nestrannost. Všímejte si i toho malého, dříve neviděného. Než váš partner ráno odejde do práce, nachystá vám hrníček s ranní kávou. Jede natankovat a přiveze vám z benzínky vašeho oblíbeného nanuka. Na víkend pozve na barbecue všechny vaše společné přátele. Jde si s dětmi zakopat s míčem a večer jim postaví bunkr a vyčistí zuby. Dosaďte si do všech těchto situací svůj nový objev a buďte sama k sobě upřímná. Byl by schopen takto fungovat?

Kdo může za nevěru? Vaši rodiče a nízká atraktivita.

elle.cz

A teď upřímně

Pokud i přesto máte pocit, že byste ráda vyměnila partnera, zkuste si načrtnout svou budoucnost. Protože o nekonečných procházkách po pláži a dlouhém nočním milování to až do konce života zřejmě nebude. Jste připravená zvládnout rozvod a všechno s ním spojené? Kde budete bydlet? Opustí váš nový partner svou zemi a bude schopen žít s vámi? Zvládnete mu vše vyřídit a zpočátku ho zřejmě také živit? Unese to jeho ego a váš vztah? Nebo přesídlíte za ním? Přijme vás jeho okolí? A vy jinou mentalitu a prostředí? Čím se budete živit a jak často uvidíte svou rodinu? A co děti, bude s nimi nový muž vycházet? Nebo se jich vzdáte a budete je vídat pouze sporadicky? Jak se to promítne do jejich života a do vašeho společného vztahu do budoucna? Je to hodně otázek a mohlo by se zdát, že sahají až zbytečně daleko do budoucnosti. Ale pokud chcete kvůli letní lásce zahodit všechno to, co máte tady, je nutné domyslet všechny konsekvence takového kroku.

Všechno řešte střízlivě

Dejte si pár dní pauzu a dovolte si vystřízlivět z toho silného emocionálního koktejlu, který vám namíchal tamní barman. Každá kocovina je bolavá, ale jednoho dne přejde. Možná až procitnete, uvidíte, že váš život včetně partnerství, které máte, je pro vás mnohem cennější než letní láska. A pokud ne a i na všechny výše položené otázky jste našla pro vás uspokojivé odpovědi, nezbývá, než popřát vám hodně štěstí. Žena dokáže všechno na světě, když to opravdu chce!

Věděli jste, že nevěru můžete chytit od přátel nebo kolegů z práce?

elle.cz

Zdroj: autorský článek