Ženy sociopatky: Jak je poznat?

Charakteristiky sociopatů

Sociopatie se velmi často mylně zaměňuje s psychopatií. Rozdíl mezi těmito dvěma chorobami je ale v tom, že psychopati se se svým patologickým chováním již narodí. Psychopat si tak většinou neuvědomuje poruchu své osobnosti a nedochází mu následky jeho chování. Sociopat narozdíl od toho své patologické chování získá v průběhu života. Jeho spouštěčem může být určité trauma, špatné chování, týrání, nebo třeba zneužití. Sociopat si je, narozdíl od psychopata, vědom toho, že jeho chování není v pořádku, ale neumí jej změnit. Neumí se vcítit do ostatních, postrádá totiž empatii a výčitky svědomí

Pečovatelky a rozvedené: Které ženy jsou magnetem na psychopaty?

elle.cz

Projevy sociopatie mezi ženou a mužem se liší

Ačkoliv se jedná o stejnou psychickou chorobu, její projevy se u mužů a žen liší. Muži jsou typicky velmi neempatičtí a nechápou pocity druhých. Rádi manipulují ostatní, ale narozdíl od žen to neumí moc dobře skrývat. A to je přesně to, v čem ženy sociopatky vynikají. Jsou mistryně v tom, že umí manipulaci dokonale zamaskovat. Pro ostatní je tak velmi těžké rozpoznat jejich pravou tvář. Jsou proto mnohdy mnohem nebezpečnější, než sociopati mužského pohlaví.

Je možné přežít vztah s narcisem?

elle.cz

Typické chování sociopatek:

 

Osud nebo jen velmi důkladná rešerše?

První a velmi typický krok, který sociopatky rády na svou oběť aplikují, je tzv. taktika zrcadlení. Dělají to z jednoduchého důvodu a to, aby se zalíbily. Většinou tomu předchází důsledná příprava. Žena si o dané osobě zjistí co nejvíce informací, na základě kterých potom postaví své manipulativní chování. Daná osoba má pocit, že ženu musí znát snad celý život, a že jsou si souzeni. Přeci není možné, abyste s někým, koho jste právě poznali, měli tolik společného. Musí to být osud! Toto je první krok, kterým sociopatky získávají své oběti.

Ledový chlad

Velmi typickým znakem je pro sociopatku to, že postrádá emoce. Nejlépe se to pozná při hádce. Ať už se budete se sociopatkou hádat o čemkoliv, absolutně ji to nerozhodí. Samozřejmě, zůstat při hádkách nad věcí je dobré, ale je normální projevit alespoň nějaké emoce. To sociopatky neumí.

 

Proč silné ženy přitahují slabochy?

elle.cz

Mistryně manipulace

Manipulace je pro tyto ženy přirozená schopnost, ve které vynikají tak, jako málokdo. Samy sebe umí vylíčit jako naprosté chudinky, i přes to, že v realitě je to přesně naopak. Dokáží proti sobě poštvat kohokoliv chtějí. Jejich manipulativní chování dokáže prohlédnout jen velmi malé množství lidí, protože si na svou stranu dokáží získat téměř kohokoliv.

Empatie? Co to je?

Ženy trpící sociopatií mají velmi charakteristický rys a tím je, že nemají dostatek empatie, neumí vyjadřovat lítost a nemají výčitky svědomí. Jsou také skvělé ve lhaní, ve kterém si vyloženě libují. Jsou schopné si vymyslet téměř cokoliv jen proto, aby dosáhly svého. Zjistí-li někdo pravdu, sociopatka okamžitě přejde do útoku a celou situaci obrátí tak, aby opět vyšla jako chudinka.

Zdroj: Expresfm.cz, Elle