It's Barbie's World: Barbie Ferreira drží osud pevně ve svých rukou

Když si povídám s Barbie Ferreirou, je doma v Los Angeles a užívá si chvilku volna, než se vrhne na natáčení hned několika filmů, které ji čekají v létě. Šestadvacetiletá herečka přiznává, že předtím, než jsme si zavolali, hrála videohry. „Mám ráda ty opravdu divné, třeba Animal Crossing,“ říká s roztomilým hrdelním smíchem. Jako kolegyně-hráčka a fanynka zejména téhle hry (na opuštěném ostrově budujete společnost od základů) to nadšeně rozvíjím. Říkám jí, že hraní mi pomáhá vypnout mozek, když je toho na mě moc, že mi to vyčistí hlavu. „Ano, to určitě,“ souhlasí a pak se odmlčí. „A pak je tu určitá část Animal Crossing – protože jsem perfekcionista –, která už není tak zábavná. Jako by byla tenká hranice mezi tím, že mě to baví, a tím, že je to další práce, protože všechno musí být dokonalé. Mám velké plány.“

Mohlo by se vám líbit

Srpnová cover star Barbie Ferreira a 10 věcí, které o ní možná nevíte

Něco na té holce je. Nejen proto se šestadvacetiletá herečka a modelka stala srpnovou cover star ELLE. O jejím hereckém talentu, který sahá mnohem dál než do seriálu Euphoria, jenž před nedávnem opustila, i o tom, jaké jsou její další plány... Seznamte se s Barbie Ferreirou právě teď.
elle.cz

Z odrazového můstku na vrchol

Budování videoherního světa se ovšem nedá srovnávat s velkými plány, které má Ferreira ve skutečném životě. Herečka, jejíž rodiče pocházejí z Brazílie, se narodila ve východním Harlemu a vyrůstala v New Jersey a New Yorku. Už když začínala jako modelka pro American Apparel a zároveň pracovala v jednom z obchodů této značky, pokukovala po herectví. (Tehdy si říkala Barbara.) Své zkušenosti z modelingu nakonec využila jako odrazový můstek a získala roli v seriálu HBO Rozvod se Sarah Jessicou Parker v hlavní roli, než ji obsadili jako nezapomenutelnou Kat Hernandez v seriálu Euphoria na téže platformě. Postava Kat vystřelila Ferreiru raketovou rychlostí rovnou ke hvězdám. „Když se ohlédnu zpátky, říkám si: ‚Panebože, žiju to, co jsem si předsevzala,’“ říká o svém úspěchu. „Moje máma je kuchařka a babička uklízečka, takže asi chápete, že šance, že se tohle všechno stane, byly dost malé.“

Ferreira přičítá svůj elán a odhodlání tomu, že vyrůstala v New Yorku. „Být tam dítětem a teenagerem je šílené,“ říká. „Je to místo jako žádné jiné a rozhodně v mnoha ohledech formovalo to, kým jsem, v dobrém i špatném. Ale doufám, že hlavně v dobrém!“ O sobě a svých kamarádech z dětství tvrdí, že mají společnou vlastnost. „Jsme akční,“ říká. „Také jsme vyrůstali v prostředí, kde byla všude spoustu kreativity a šílenství, takže vás to tak nějak pro život připraví na cokoli.“ To do značné míry vysvětluje, proč je Ferreira tak soustředěná a maximálně si uvědomuje, jak daleko došla.

ELLE

 

Barbie, dítě štěstěny

Herectví chtěla Ferreira dělat už od mládí; na střední škole hrála divadlo a navštěvovala kurzy v hereckých studiích, aby se naučila řemeslo, prostě proto, že ji to bavilo. „Myslím, že vesmír byl na mé straně, když ze mě neudělal dětskou herečku,“ říká Ferreira. „Věřím, že je hezké dospět a vědět, co chcete dělat, než se dostanete do povědomí veřejnosti.“ Když pak dostala příležitost vstoupit do světa modelingu, vnímala to jako prostředek k dosažení cíle. „Začala jsem fotit věci mimo American Apparel a nakonec jsem podepsala smlouvu s agenturou,“ vysvětluje.

Spřátelila se se známou fotografkou, umělkyní a režisérkou, Kanaďankou Petrou Collins, která v té době spolupracovala s American Apparel. (Pak natočila videoklipy pro Carly Rae Jepsen a Cardi B a nedávno také nafotila obálku časopisu Interview s Pamelou Anderson.) Mladé ženy si padly do oka (dodnes jsou si blízké) a Collins nadále využívala Ferreiru pro focení pro prestižnější publikace, jako jsou Seventeen a i-D. „Po pár letech jsem si řekla ‚Dobře, super, tohle všechno bylo kvůli herectví‘ a byla jsem připravená se na něj začít soustředit. Ale modeling mi pomohl dostat se k němu, takže jsem za tu zkušenost vděčná.“

Mohlo by se vám líbit

Euphoria, intergalaktická beauty jízda v barvách především neonových

Filmoví kritici na fenomenálním seriálu vyzdvihují především herecké výkony, autentický příběh, vizuální efekty a přístup k citlivým tématům, my máme však ještě jednu položku na seznamu, které chceme vzdát hold – seriálové líčení. Od éterických tónů až po odlesky sytých barev, kamínky na tvářích a třpytky, které zdobí oční víčka hlavních představitelek. Mimořádná beauty estetika je pro Euphorii zkrátka více než příznačná.
elle.cz

Souzená role v Euphorii

Když Ferreira poprvé spolupracovala se Sarah Jessicou Parker, slavná herečka jí zvedla sebevědomí. „Říkala: ‚Viděla jsem tě na konkurzu – jsi tak dobrá,‘“ vzpomíná Ferreira. „To bylo tak silné, protože jsem jinak doslova šílela. Říkala jsem si: ‚Nevím, co dělám.‘ Byla jsem tak nervózní. Skoro jsem to nezvládla. Ale nakonec jsem to dala.“ Po Rozvodu se v branži začalo šuškat o tom, že se obsazuje nový seriál HBO. Podle Ferreiry se na newyorský konkurz hlásila spousta mladých lidí – nejen herců, ale i modelů, návrhářů a influencerů. Všichni chtěli roli v seriálu, který se měl stát Euphorií. „Na tenhle pořad se musely hlásit desítky tisíc lidí, ale já jsem si z nějakého důvodu řekla: Tu roli dostanu,“ říká Ferreira. „Měla jsem takovou slepou víru.“ Bylo to poprvé v hereččině životě, kdy si byla něčím tak jistá, a asi po osmi kolech konkurzu roli skutečně získala. „Jsem šťastná, že mi dali šanci,“ říká. „Tahle role byla vším, co jsem chtěla, a vložila jsem do ní všechno své soustředění a pozornost.“

Mohlo by se vám líbit

ELLE MOVIE LIST: Ty nejlepší filmové novinky měsíce června

V červnu raději vysedáváme na zahrádkách s vychlazeným proseccem v ruce než u blikající obrazovky. Aby to filmové a streamovací společnosti zvrátily, nasadily těžký kalibr. Objeví se hned tři dlouho očekávaná pokračování kultovních záležitostí a my je prostě musíme vidět – na Indianu Jonese jsme čekali 15 let, na akčního Chrise Hemswortha, který bude opět bojovat jako lev, tři roky a na And Just Like That „jen“ dva, ale kdo to má vydržet? Prosíme, po pracovní době už nerušit! Jsme totiž zaneprázdněni sledováním těch nejočekávanějších seriálových a filmových novinek.
elle.cz

Herectvím k sebepoznání

Ferreira však nebyla připravena na to, jak velká tato show nakonec bude a jaký bude mít dosah. Předpokládala, že bude mít ohlas u generace Z, ale myslela si, že drogy a sexuální obsah možná starší publikum neosloví. (Paradoxně si myslím, že právě kvůli takovému obsahu mají lidé HBO rádi.) Ale nejen u mladšího publika dosáhla Euphoria kultovního statusu; starší diváci – zejména ti, kteří mají dospívající děti – sledovali skandální životy seriálových teenagerů s kombinací šoku, hrůzy a zájmu. Seriál byl sexy a divoký, smutný i hrozný, ale hlavně strhující. Také zapsal talentované mladé herce včetně Zendayi (která za ztvárnění drogově závislé Rue získala dvě ceny Emmy a Zlatý glóbus), Hunter Schafer, Sydney Sweeney, Anguse Clouda, Jacoba Elordiho a samozřejmě Barbie Ferreiry – do povědomí kulturní veřejnosti a vynesl je na novou úroveň hollywoodské slávy.

„Myslím, že na tohle se nedá připravit,“ říká Ferreira o ohlasu na první dvě řady seriálu. „Dozvěděla jsem se toho o sobě a svém herectví strašně moc. Přicházet na to, jak se v tomhle světě pohybovat, je neuvěřitelně zajímavé, protože neexistuje žádný návod, jak být hercem v seriálu o teenagerech, který strhne HBO,“ říká se smíchem. „Je to něco tak strašně specifického, že jsem byla vděčná, že mám kolem sebe ostatní herce, protože jsme prožívali to samé.“

Chcete si přečíst celý článek? V plném znění jej najdete v tištěném vydání srpnové ELLE. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Mohlo by se vám líbit

Binge-watching, aneb Slupnout seriál jako malinu

Určitě i vy máte svůj oblíbený seriál, který dokážete hltat díl za dílem, řadu za řadou a ideálně co nejvíc na jeden zátah. Říká se tomu binge-watching a přesně před deseti lety s touhle strategií přišla streamovací platforma Netflix, když se rozhodla, že místo premiérových dílů v týdenních rozestupech dá seriál House of Cards ven v celku.
elle.cz

Zdroj: Autorský článek