Boost pro tělo, balanc pro duši. Dopřejte jim nejlepší doplňky stravy

Venku je ošklivo. To zdraví ani náladě nepřidává, vyhlídky na slunečné dny jsou však v nedohlednu. Se zkracujícími se dny a sychravým počasím může naše tělo čelit větším nárokům, je to období, kdy vyžaduje dodatečnou péči a podporu. A jedním z nejlepších způsobů, jak posílit imunitu a udržet si zdraví, je začlenit do našeho každodenního života kvalitní doplňky stravy. Obrňme tělo i duši tím nejlepším, co je zrovna k mání! I zcela drobné rituály posílí zdraví a mysl.

Good Mood Boost! Jak v šedivých dnech na dobrou náladu?

elle.cz

Boost pro tělo: vitamíny a probiotika

Doplnění vitamínů C, D a zinku může posílit imunitní systém a chránit nás zároveň před podzimní únavou. Vitamin C hraje klíčovou roli v udržování správné funkce imunitního systému, zatímco vitamín D podporuje mimo jiné tvorbu kolagenu, zodpovědného za zdravou pokožku. B-komplexní vitamíny jsou pak známé svou schopností podporovat energetický metabolismus, pomáhají nám zůstat aktivní i v chladných dnech, kdy slunce zapadá brzy. Omega-3 mastné kyseliny, které jsou obsaženy například v rybím oleji, jsou pak známé svými pozitivními účinky na mozek a srdce. Pomáhají udržovat mentální hbitost a současně podporují zdraví našeho srdce. Nezapomínejte také na probiotika. Ta jsou důležitá po celý rok, o tom není pochyb. Najdeme je v jogurtech s živými kulturami nebo v doplňcích stravy s obsahem probiotických bakterií. Mohou pomoci udržet rovnováhu ve střevě a podpořit trávicí zdraví. Přirozenou podporu imunitnímu systému mohou poskytnout také bylinky jako echinacea nebo šípek. Takové léčivé složky echinacey se často poperou s nachlazením dříve, než stačí propuknout. Sezónní změny ve stravě mohou ovlivnit i naši střevní mikroflóru. Zařaďte potraviny bohaté na antioxidanty, které se nacházejí v různých druzích ovoce a zeleniny, chrání naše tělo před volnými radikály.

Mikrobiom, náš druhý mozek. Jak střeva ovlivňují naše duševní zdraví?

elle.cz

Balanc pro duši: bylinky a antioxidanty

S klesajícími teplotami a kratšími dny se může projevit špatná nálada a podzimní splín. Doplňky stravy obsahující vitamín B komplex nebo extrakty z rostlin, jako je například levandule či řada citrusů, mohou pomoci podpořit duševní pohodu a zmírnit stres. Obklopte se na podzim příjemnou vůní, zklidněte mysl a přivolejte si ty dny, kdy vám bylo nejlépe a probouzeli jste se do brzkého slunečného rána. Krátké dny a delší noci mohou způsobit únavu a nedostatek energie a zde přichází na scénu doplňky, které mohou podpořit naši vitální sílu. B-komplexní vitamíny jsou známé svou schopností podporovat energetický metabolismus. Zařaďte do stravy také hořčík. Chladné počasí a suchý vzduch mohou mít negativní vliv také na naši pokožku. Antioxidanty, jako je vitamin E nebo koenzym Q10, mohou pomoci chránit pokožku před poškozením způsobeným volnými radikály a udržet ji zářivou i v podzimních měsících. 

Boost a balanc pro vaše tělo? Dopřejte si to nejlepší

Zdroj: Healthline, Byrdie, archiv zmíněných značek