Najezte se a běžte! Chůze hned po jídle vám zrychlí metabolismus

Reguluje hladinu cukru v krvi

Chůze ihned po jídle pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi. Sportovní lékaři zkoumali hladinu cukru po jídle a zjistili, že když se lidé po jídle vydali na lehkou procházku, jejich hladina cukru v krvi stoupala a klesala pozvolněji, než kdyby zůstali v klidu odpočívat. Hladiny inzulínu zkoumaných účastníků také zůstaly během chůze stabilnější než při stání nebo pouhém sezení. Abyste dosáhli vyrovnané hladiny cukru v krvi, nemusíte chodit dlouhé hodiny. Pouhé dvě až pět minut by mělo stačit. Nejlepší je také začít chodit co nejdříve po jídle, protože hladina cukru v krvi má tendenci stoupat mezi 60 a 90 minutami po jídle. Takže zatímco si většina lidí jde po jídle odpočinout, vězte, je je nejlepší čas na krátkou procházku.

Zlepšuje trávení

Chůze po jídle napomáhá také trávení. Studie v PLOS Onezjistila, že chůze stimuluje žaludek a střeva a díky tomu potraviny rychleji prochází trávicím systémem. Chůze také pomáhá snižovat nadýmání. K němu dochází, když se v trávicím traktu hromadí plyn, když se rozkládá nestrávené jídlo a také při polykání vzduchu při jídle nebo pití. Fyzická aktivita, jako je chůze, může pomoci posunout nadbytečný plyn trávicím traktem a nadýmání zamezit.

Mohlo by se vám líbit

Rychleji, prosím! Jak nakopnout náš metabolismus a urychlit hubnutí?

Ať už je váš metabolismus rychlý nebo pomalý, nejde ho změnit přes noc a nezdravým způsobem. Je však několik snadných způsobů, jak jej zrychlit. A stačí k tomu jen pár malých změn ve vašem každodenním životě...
elle.cz

Chůze snižuje krevní tlak

Chůze po jídle také ovlivňuje krevní tlak. Hypertenze je jednou z hlavních příčin srdečních onemocnění a mrtvice, každý způsob, který ho dokáže snížit, je vítaný. Studie v Journal of Family Medicine and Primary Care zjistila, že tři desetiminutové procházky každý den pomáhají snižovat vysoký tlak u lidí s hypertenzí. Kdy nejlépe vyrazit na procházku? Samozřejmě hned po jídle!

Spaluje kalorie

Potřebujete něco zhubnout? I v takovém případě se, jakmile odložíte příbory, vydejte na příjemnou procházku. Tradiční hubnoucí plány uvádí, že musíte spálit 3 500 kalorií, abyste se zbavili kila tuku. Jinak řečeno, budete muset vytvořit kalorický deficit 500 kalorií denně, celých sedm dní v týdnu, abyste zhubli půl kila. Tento vzorec ale berte spíše jako vodítko, než pevné pravidlo. Nicméně, jedním ze skvělých způsobů, jak se dostat do kalorického deficitu, je procházka bezprostředně po jídle. Zrychlí vám metabolismus a pomůže vám spálit více kalorií z tuku. Pokud vážíte třeba 65 kilo, spálíte asi za kilometr a půl chůze v mírném tempu asi 100 kalorií. Delší nebo rychlejší chůze může toto číslo samozřejmě ještě zvýšit. Průměrnému člověku trvá ujít kilometr a půl asi 20 minut, takže 30minutová procházka po jídle mírným tempem vám může pomoci spálit až 150 kalorií, ne-li více.

Mohlo by se vám líbit

Geniální: Jídla, po kterých zaručeně zhubnete!

Ano, je to tak. Jsou jídla, která jsou nejen zdravá, ale která navíc přirozeným způsobem potlačují náš apetit, brání nezvladatelným záchvatům hladu a ještě zrychlují metabolismus. Takže díky nim spolehlivě zhubnete.
elle.cz

Nabudí vás hormony štěstí

Jak už víte, cvičení pomáhá snižovat v těle hladinu stresových hormonů, jako je kortizol. Naopak zvyšuje množství endorfinů a oxytocinu, známého jako hormon lásky. Tyto hormony nám nejen pomohou cítit se dobře, ale také vám pomohou rychleji usnout a déle spát. Neznamená to ale, že teď musíte po každém přijatém soustu vyrazit na túru. Pro začátek úplně stačí, když vyrazíte na oběd a z něj pěšky, stejně jako když se nebudete z oběda do kanceláře vracet výtahem, ale vyšlápnete si schody. Pokud pracujete z domova, zkuste si mezi meetingy na Teamsech vyrazit pěšky na oběd. Pokud vám časové možnosti nebo kondička na začátku dovolí pouze krátkou procházku, nevadí, je to lepší než nechodit vůbec. Na čem záleží, je zvyknout si chodit po jídle a vytvořit si ve své nové rutině konzistentnost, kdykoli je to možné.

Mohlo by se vám líbit

5 způsobů, jak spálit 500 kalorií bez dřiny

Spalovat kalorie bez dřiny? Myslíte, že je to nereálné? Ale kdepak. A dokonce můžete nějaký čas strávit na gauči nebo v kavárně!
elle.cz

Zdroj: hcafloridahealthcare.com