5 způsobů, jak spálit 500 kalorií bez dřiny

Využijte reklamní bloky

Dokonalý six pack. Kdo by po něm netoužil? Victoria Beckham má jeden zaručený recept. Kudy chodí, tvrdí, že za své vypracované břicho vděčí dvěma stům leh-sedů denně. Zní to trochu děsivě, ale pokud si jich uděláte dvacet nebo třicet během každé reklamní přestávky, budete mít ploché břicho dřív, než skončí další série And Just Like That. Leh-sedy můžete nahradit i dřepy nebo výpady.

Udělejte si pořádek. V práci i doma

Není vám uklízení zrovna po chuti? To nejspíš nikomu. Když si ale uvědomíte, že vede ke štíhlým stehnům a vypracovaným pažím, sáhnete po vysavači mnohem raději. Vždyť za deset minut luxování nebo dvacet minut leštění oken spálíte zhruba 100 kalorií. A čím usilovněji něco děláte, tím lepší efekt to bude mít. Hodinka rychlého vytírání se tak vyrovná třiceti minutám běhu.

Mohlo by se vám líbit

Začínáte s během? Zde je do začátku 5 rad od odborníků na běhání

Začínáte s během? Běhání zpočátku bolí. „Tady je pět rad, které jsme chtěli znát, než jsme se vydali na svou běžeckou cestu,“ říkají Anna Roubíčková, sportovkyně v moderním pětiboji, a běžec Erik Cehlár.
elle.cz

Zahřejte tělo a probuďte metabolismus

Času není nikdy dost, o tom není sebemenších pochyb. Když ale z autobusu vystoupíte o dvě zastávky dřív a zbytek cesty do práce nebo domů dojdete ostrou chůzí, nic vám neuteče. A co je hlavní, uděláte něco pro sebe. A že se trochu zahřejete, zapotíte a nebudete stíhat s dechem? To je jedině dobře. Po dvaceti minutách už totiž krásně začnete spalovat tuky a donutíte „ospalý“ metabolismus, aby se opět probudil k životu. A krásně se nastartoval.

Smějte se! Ale od srdce! Spalujte!

Smích je lék doslova na všechno. Na tělo i na duši. „Zhruba půl minuty srdečného smíchu vydá za tři až čtyři minuty na rotopedu,“ podotýká trenér a výživový poradce Vladimír Koukal. Smích udržuje v kondici vaše obličejové svaly i svaly hrudníku, zároveň funguje jako účinný kardiovaskulární a aerobní trénink. Takže pokud se u kávy budete s kamarádkou hodinku divoce smát, zbavíte se 500 kalorií ani nevíte jak!

Mohlo by se vám líbit

12-6-30? Zázračná metoda, díky které konečně zhubnete

Nejde o žádnou matematickou úlohu ani magickou formuli. Metoda 12-6-30 je trend, který už dávno ovládl fitness. A my říkáme: rozhodně stojí za to jej vyzkoušet. Připravte si kvalitní tenisky, oblíbený playlist, šlápněte do toho a dejte si pořádně do těla. Výsledky se dostaví.
elle.cz

Nahraďte kávu zeleným čajem

Když si pětkrát denně zaběhnete do kuchyňky pro kávu nebo sodu, spálíte zhruba 150 kalorií. A pokud si místo kávy dopřejete zelený čaj, číslo se zdvojnásobí! Tento nápoj totiž povzbuzuje činnost organismu a zrychluje metabolismus. A chybějících 200 kalorií? Vyhněte se odpoledním e-mailům. Místo poposedávání u počítače zaběhněte o patro výš a zprávu vyřiďte osobně. Pět takových mailů? Tak to už jste možná za jediný den spálila 600 kalorií!

Kartáčujte. Ráno i večer!

A jedna vychytávka na závěr? Fitness trenéři tvrdí, že pět minut kartáčování kůže vám prokrví tělo stejně jako půlhodinový běh. Je to rovněž skvělá příležitost k protažení stehen. A co si budeme povídat, protažené a opálené nohy vypadají o dost štíhlejší. „Zvedněte nohu, opřete ji o okraj vany a důkladně vykartáčujte stehno i lýtko. Pak se předkloňte a snažte se dosáhnout co nejdál,“ radí trenér Koukal.

Mohlo by se vám líbit

Aktivace: Zařaďte do tréninku tyto cviky a výsledky se dostaví

Máte pocit, že již dlouho cvičíte pravidelně, ale vaše snaha z nějakého důvodu nepadá na úrodnou půdu? Cvičíte podle videí a děláte to úplně stejně, nicméně cvičení není efektivní? Přidejte těchto 10 minut na začátek své tréninkové rutiny, kterými zlepšíte svou techniku a výkonnost a možná uvidíte dosud ztracené výsledky!
elle.cz

Zdroj: betterhumans.pub, harvard.edu, verywellfit.com